Fala upałów na zachodzie Australii. Sześć dni z rzędu temperatura przekraczała 40 stopni

Autor:
anw
Źródło:
PAP, the Guardian

Niedziela w Perth, stolicy stanu Australia Zachodnia, była szóstym dniem z rzędu z temperaturą przekraczającą 40 stopni Celsjusza. - Ostatnie dni były wyjątkowe gorące - mówił Luke Huntington, meteorolog.

W niedzielę w Perth termometry pokazały 40,1 stopnia Celsjusza. Był to szósty dzień z rzędu z tak wysoką temperatura. Miasto tak wysokie wartości osiągało w ciągu trwającego właśnie na południowej półkuli lata 11 razy.

Australia. Upał na zachodzie kraju

Jak zauważył Luke Huntington z biura meteorologicznego stanu Australia Zachodnia, ostatnie dni były "wyjątkowe gorące na obszarze całego zachodniego wybrzeża". - Oczekiwane ochłodzenie pogody ma nastąpić w poniedziałek - mówił. Dodał, że w poniedziałek w Perth prognozuje się spadek temperatury do 33 stopni Celsjusza. - Fale upałów w Perth są zwykle spowodowane przez upały, które tworzą się wzdłuż zachodniego wybrzeża - wyjaśnił Huntington. W ubiegłym tygodniu w mieście Onslow na zachodnie kraju odnotowano 50,7 stopni Celsjusza - temperaturę najwyższą w historii Australii.

Autor:anw

Źródło: PAP, the Guardian

Pozostałe wiadomości