Część Polski pod śniegiem. Jak długo zostanie z nami zimowa aura

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce
Tomasz Zubilewicz o pogodzie w PolsceTVN24
wideo 2/6
TVN24Tomasz Zubilewicz o pogodzie w Polsce

Co czeka nas w pogodzie w ciągu najbliższych dni? Synoptycy prognozują, że jeszcze przez kilka dni miejscami będzie padać śnieg. Na horyzoncie widać jednak chwile, w których zamiast typowo zimowych opadów powinniśmy spodziewać się deszczu.

W piątek w pasie dzielnic wschodnich będą występować zanikające opady śniegu rzędu 1-3 centymetrów. W centrum i na zachodzie kraju miejscami pojawią się słabe opady deszczu lub mżawki. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od -1 stopni Celsjusza na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, w niektórych miejscach umiarkowany, przeważnie zachodni.

Prognoza pogody na weekend

Sobota przyniesie duże zachmurzenie. Śnieg popada na Podlasiu, a w zachodniej i południowej części kraju wystąpią opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -1 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Z kierunku zachodniego powieje słaby, chwilami umiarkowany wiatr.

Na niedzielę synoptycy prognozują pochmurną aurę. We wschodnich i środkowych regionach spadnie śnieg. Temperatura osiągnie maksymalnie od -2 st. C na Podkarpaciu do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, południowy i zachodni.

Prognoza pogody na sobotę i niedzielętvnmeteo.pl
Prognozowane opady w kolejnych dniach
Prognozowane opady w kolejnych dniachVentusky

Na początku tygodnia bez mrozu

Poniedziałek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami. Termometry pokażą maksymalnie od 0 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać słaby i umiarkowany, miejscami silniejszy, południowo-wschodni wiatr.

We wtorek będzie na ogół pochmurno, a na Pomorzu pojawią się opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st. C na Podlasiu do 7 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Prognoza pogody na poniedziałek i wtorektvnmeteo.pl
Prognozowana temperatura w kolejnych dniach
Prognozowana temperatura w kolejnych dniachVentusky

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP/Grzegorz Momot

Pozostałe wiadomości