TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - środa 08.12. Mróz. W niektórych regionach pokaże się słońce

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 23/24.01
Pogoda na noc 23/24.01tvnmeteo.pl
wideo 2/4
Pogoda na jutro 08.12

Pogoda na jutro. Środa zapowiada się mroźno w całym kraju. Najniższa temperatura, minus 7 stopni Celsjusza, wystąpi na północnym wschodzie Polski. Pojawią się za to przejaśnienia i rozpogodzenia, miejscami jest szansa nawet na bezchmurne niebo.

W nocy z wtorku na środę na przeważającym obszarze kraju przeważać będzie pochmurne niebo z niewielkimi przejaśnieniami na zachodzie. Jedynie w rejonie Pomorza, Warmii, Mazur i Podlasia możliwe jest więcej rozpogodzeń. Opady śniegu prognozowane są głównie na Podkarpaciu, jednak z uwagi na rodzaj zachmurzenia nie można wykluczyć słabych, wręcz symbolicznych opadów śniegu również w centrum kraju. 

Temperatura minimalna wyniesie od -14 i -10 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, do -6 i -4 st. C na zachodzie oraz południu. Spadki temperatury będą w decydującym stopniu zależne od skali rozpogodzeń. Wiatr na wschodzie kraju będzie słaby i północno-wschodni, na zachodzie natomiast umiarkowany, południowo-wschodni.  

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl

Pogoda w środę, 8 grudnia

Dzień w południowych i zachodnich regionach, a także w centrum zapowiada się na ogół pochmurno z lokalnymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Nad ranem możliwe są w tych częściach kraju słabe opady śniegu. Na północy i północnym wschodzie można spodziewać się licznych rozpogodzeń, a w rejonie Suwałk i Olsztyna - zachmurzenia małego lub bezchmurnego nieba.

Na termometrach zobaczymy maksymalnie od -7 i -5 st. C na północnym wschodzie do -2 i -1 st. C na zachodzie i południu. Wiatr we wschodnich regionach powieje słabo, z kierunku północno-wschodniego, na zachodzie zaś umiarkowanie, w porywach dość silnie, z południowego wschodu.

Prognoza pogody na środę
Prognoza pogody na środętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia osiągnie 70-90 procent. Na obszarze całej Polski będzie odczuwalne zimno. Warunki biometeorologiczne w północno-wschodniej części kraju okażą się neutralne, a w pozostałych miejscach będą niekorzystne.

Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Duże i całkowite zachmurzenie, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -8 st. C. Wiatr będzie słaby, wschodni. Ciśnienie spada, o północy barometry wskażą 1006 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

Pochmurno z przejściowymi rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -3 st. C. Powieje słaby, wschodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1003 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temperatura spadnie minimalnie do -8 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie obniża się, o północy osiągnie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Termometry pokażą maksymalnie -4 st. C. Powieje umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1015 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Pochmurno, możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -5 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, nad ranem dość silny, południowo-wschodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1003 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Pochmurno. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -2 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 999 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Duże zachmurzenie. Temperatura spadnie do -3 st. C. Wiatr będzie słaby, nad ranem umiarkowany, południowo-wschodni. Ciśnienie obniża się, o północy osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Duże zachmurzenie. Termometry pokażą maksymalnie 0 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 993 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Pochmurno, okresami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna wyniesie -4 st. C. Wiatr będzie słaby, nad ranem umiarkowany, wschodni. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Pochmurno z możliwymi rozpogodzeniami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie -2 st. C. Powieje umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 994 hPa.

Autor:ps//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości