TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na jutro - sobota, 2.07. Mniej burz, upał tylko lokalnie. Od 23 do 31 stopni

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro, czyli sobotę 2.07, przyniesie w większości kraju odpoczynek od upału. Temperatura przekroczy 30 stopni tylko lokalnie. We wschodniej połowie kraju będzie jeszcze burzowo. W pozostałych regionach zaświeci słońce.

Nocą w pasie dzielnic centralnych pojawią się deszcz i burze (opady rzędu 10-30 litrów wody na metr kwadratowy i burzowe porywy wiatru w granicach 60-90 kilometrów na godzinę, wieczorem lokalnie możliwy grad). Poza tym będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie od 13 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 22 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr skręcający na zachodni.

Pogoda w nocy 01/02.07
Pogoda w nocy 01/02.07tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota, 2.07

W sobotę 2.07 we wschodniej części kraju prognozowany jest przelotny deszcz i burze (z opadami rzędu 10-30 l/mkw. i porywami wiatru do 60-90 km/h). Zachodnia część kraju pozostanie na ogół słoneczna. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 31 st. C na Lubelszczyźnie. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr.

Pogoda w sobotę 02.07
Pogoda w sobotę 02.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeo w sobotę

Największą wilgotność powietrza odnotujemy na wschodzie Polski - przekroczy 90 procent. Im dalej na zachód, tym będzie spadać. Na przeważającym obszarze kraju odczujemy ciepło, a na krańcach wschodnich - upał. Znaczna większość kraju będzie odczuwać negatywny wpływ pogody na samopoczucie.

Warunki biometeo w sobotę 02.07
Warunki biometeo w sobotę 02.07tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Trójmiasto

Mieszkańcy Gdyni, Gdańska i Sopotu muszą być przygotowani na przelotny deszcz i burze (z 10-30 l/mkw. i porywami wiatru rzędu 60-90 km/h). Temperatura minimalna wyniesie 17 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy sięgnie 1017 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

W sobotę w Gdańsku, Sopocie i Gdynu rano spodziewany jest przelotny deszcz, później będzie pogodnie. Temperatura maksymalna sięgnie 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie w południe wyniesie 1023 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

W nocy dla Krakowa prognozowany jest przelotny deszcz i burze (z 10-30 l/mkw. i porywami wiatru w granicach 60-90 km/h). Temperatura spadnie do 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, o północy wyniesie 989 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Sobota w Krakowie przyniesie przelotny deszcz i burze (z 10-30 l/mkw. i porywami wiatru rzędu 60-90 km/h). Temperatura maksymalna sięgnie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe 994 hPa .

Pogoda na noc - Poznań

Poznań może liczyć na pogodną noc. Temperatura minimalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy wyniesie 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Sobota w Poznaniu zapowiada się słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe sięgnie 1012 hPa.

Pogoda na noc - Warszawa

Nocą w Warszawie prognozowane są przelotne deszcze i burze (10 do 30 l/mkw. i porywy wiatru rzędu 60-90 km/h). Temperatura minimalna wyniesie 20 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, o północy wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Na sobotę dla Warszawy prognozowane są opady przelotnego deszczu i burze (10 do 20 l/mkw. i porywy wiatru w granicach 60-80 km/h). Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Ciśnienie rośnie, w południe sięgnie 1010 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Zapowiada się pogodna noc we Wrocławiu. Na termometrach zobaczymy minimalnie 16 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, o północy jego wartość sięgnie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Sobota we Wrocławiu będzie pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie w południe osiągnie 1009 hPa, rośnie.

Warunki biometeo w sobotę 02.07
Warunki biometeo w sobotę 02.07tvnmeteo.pl

Autor:/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości