Pogoda na dziś - piątek 12.08. Dogodne warunki dla burz w części kraju

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Piątek 12.08 w niektórych regionach kraju przyniesie opady deszczu i burze. Na pozostałym obszarze Polski można spodziewać się wielu słonecznych chwil. Temperatura osiągnie maksymalnie od 25 do 29 stopni Celsjusza.

W piątek na pogodę na południu i w centrum kraju wpłynie niż znad Morza Czarnego. Jak informuje synoptyk tvnmeteo.pl Daniel Kowalczyk, będzie on pompować wilgotne powietrze o względnie dużym potencjale chwiejności, co oznacza warunki korzystne do występowania przelotnych opadów deszczu i burz.

W północnych regionach dzień upłynie z małym, a w pozostałej części kraju ze zmiennym zachmurzeniem. Na południowym wschodzie pojawią się przelotne opady deszczu rzędu 5-10 lirów wody na metr kwadratowy oraz burze z porywami wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, przez 26 st. C w centrum kraju, do 29 st. C na północnym zachodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z kierunku wschodniego.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza sięgnie 40 do 70 procent, przy czym najwyższa będzie na południowym wschodzie Polski. Warunki biometeorologiczne w tamtej części kraju oraz częściowo w centrum będą neutralne, a w pozostałych miejscach korzystnie wpłyną na samopoczucie.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Mieszkańcy Warszawy w piątek mogą spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia, okresami wzrastającego do dużego, ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Ciśnienie spada, w południe barometry wskażą 1008 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W piątek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-wschodni wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1026 hPa i będzie spadać.

Pogoda na dziś - Poznań

Piątek w Poznaniu upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1011 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Piątek we Wrocławiu przyniesie umiarkowane zachmurzenie. Wieczorem możliwe są przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie w południe spadnie do 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W Krakowie w piątek należy spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia, które okresami będzie wzrastać do dużego, ze słabymi przelotnymi opadami deszczu. Może pojawić się również burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 25 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie w południe spadnie do 992 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości