TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na dziś - niedziela 26.06. Upalnie. Może zagrzmieć, między innymi w górach

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
ps
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na czwartek
Prognoza pogody na czwartektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Niedziela 26.06 przyniesie gorącą i słoneczną aurę. Tylko po południu na krańcach zachodnich oraz w Sudetach i Tatrach możliwe są opady deszczu oraz burze. Na przeważającym obszarze Polski warunki biometeorologiczne korzystnie wpłyną na samopoczucie.

W niedzielę będzie przeważać pogodna i słoneczna aura. Dopiero po południu większe zachmurzenie pojawi się na krańcach zachodnich, gdzie lokalnie możliwe są pojedyncze burze. W trakcie wyładowań atmosferycznych wystąpią tam intensywne opady deszczu rzędu 20-30 litrów wody na metr kwadratowy. Zagrzmieć może również w Sudetach i Tatrach. Temperatura maksymalna wyniesie od 28-29 stopni Celsjusza na północy i wschodzie do 30-33 st. C na zachodzie i w centrum kraju. Wiatr powieje z kierunku południowo-wschodniego, słabo i umiarkowanie.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w niemal całym kraju sięgnie 30-40 procent. Na przeważającym obszarze Polski będzie odczuwalne gorąco. Warunki biometeorologiczne w większości regionów okażą się korzystne.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

W niedzielę w Warszawie będzie pogodnie z małym, przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22-30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1005 hektopaskali.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

W niedzielę w Gdańsku, Sopocie i Gdyni będzie pogodnie z małym, przejściowo umiarkowanym zachmurzeniem. Termometry pokażą maksymalnie 28-29 st. C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-wschodni. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1018 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

W Poznaniu w niedzielę można spodziewać się słonecznej aury, przejściowo z małym zachmurzeniem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 31-32 st. C. Powieje umiarkowany, w porywach dość silny, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Niedziela we Wrocławiu będzie słoneczna, przejściowo z małym zachmurzeniem. Termometry pokażą maksymalnie 31-32 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-wschodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1000 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

W niedzielę w Krakowie będzie słonecznie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30-31 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, wschodni wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 999 hPa.

Autor:ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości