TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: lekka zima jeszcze w listopadzie. Prognoza długoterminowa Tomasza Wasilewskiego

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: lekka zima jeszcze w listopadzie
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: lekka zima jeszcze w listopadzie

Zanim poczujemy wyraźne ochłodzenie, to jeszcze przez kilka dni będzie dość ciepło jak na tę porę roku. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Za nasze wschodnie granice właśnie wkracza zimne, mroźne powietrze z północy, które zaprasza tam wyż z centrum nad Łotwą. Dzięki takiemu położeniu wyżu my na razie nie musimy się obawiać ochłodzenia, bo po "naszej", a więc zachodniej stronie wyżu będzie płynąć do centrum kontynentu zdecydowanie łagodniejsze powietrze. Taki stan rzeczy, gdy będziemy poza zasięgiem zimnego powietrza, utrzyma się przez tydzień, a potem czeka nas radykalna zmiana temperatury.

Mroźno na wschodzie Europytvnmeteo.pl

Przez cały najbliższy tydzień temperatura będzie utrzymywać się na podobnym poziomie osiągając na południu oraz zachodzie kraju nawet 11-12 stopni Celsjusza.

Zdecydowana zmiana pogody nastąpi od 22 listopada, gdy napłynie do nas zimne powietrze z północy i wtedy z dnia na dzień będzie robić się coraz chłodniej. Pod koniec listopada we wschodniej Polsce nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia może być mroźno, a na zachodzie i nad morzem, gdzie ma być najcieplej, temperatura nie przekroczy 5-6 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnmeteo.pl/Shutterstock

Pozostałe wiadomości