TVN Meteo | Prognoza

Pogoda na 16 dni: z zimą stanie się coś nieoczekiwanego

TVN Meteo | Prognoza

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: z zimą stanie się coś nieoczekiwanego
Pogoda na 16 dni: z zimą stanie się coś nieoczekiwanegotvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: z zimą stanie się coś nieoczekiwanego

Na przełomie stycznia i lutego, czyli dwóch najbardziej zimowych miesięcy, do Polski napłynie wyjątkowo ciepłe powietrze. Sprawdź autorską, długoterminową prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego.

Taki scenariusz pogodowy napiszą nam przede wszystkim niże, które w najbliższych dniach będą wędrować przez północną część kontynentu. Wraz z tymi niżami, z zachodu na wschód, będzie przemieszczać się ciepłe, atlantyckie powietrze, które sprawi, że silną odwilż poczujemy w całym kraju. Ciepło z zachodu będzie wdzierać się w głąb Europy bez większych przeszkód, bo na jakiś czas ustąpi przeszkoda w postaci mroźnego wyżu ze wschodu (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europie

Pogoda na 16 dni

Na początku tygodnia we wschodniej Polsce będzie jeszcze lekki mróz, ale na zachodzie kraju termometry wskażą nawet 4-5 stopni Celsjusza powyżej zera. Później, już pod koniec miesiąca, prawie w ogóle nie będzie mrozu, a na zachodzie ma być aż 6 stopni. Podobna, a więc nietypowo ciepła pogoda utrzyma się również w pierwszych dniach lutego, a niezbyt duże ochłodzenie odczujemy po 5 lutego - wtedy z wyjątkiem zachodniej Polski i wybrzeża chwyci lekki mróz.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości