Pogoda na 16 dni: bezpowrotny koniec gorącego lata

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: bezpowrotny koniec gorącego lata
Pogoda na 16 dni: bezpowrotny koniec gorącego latatvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: bezpowrotny koniec gorącego lata

Mimo to za kilka dni czeka nas krótkie, ale wyraźne ocieplenie. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody na 16 dni Tomasza Wasilewskiego.

Pogodą w naszej części Europy niezmiennie rządzi wyż, którego centrum na początku tygodnia będzie nad południową Skandynawią. Obecność wyżu w tym miejscu oznacza dla nas po pierwsze stabilną, słoneczną aurę, a po drugie - napływ chłodnego powietrza z północy, co najbardziej odczuwamy w czasie zimnych wieczorów, nocy i poranków. Podobnie będą wyglądać nadchodzące dni, z tym, że gdy w drugiej połowie tygodnia wyż nieco osłabnie, to zmniejszy się również "dostawa" chłodu do centrum kontynentu (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Od poniedziałku z dnia na dzień temperatura powoli, ale systematycznie będzie rosnąć (noce pozostaną chłodne) i w drugiej połowie tygodnia możemy spodziewać się 25 stopni Celsjusza na zachodzie kraju. Później, w czasie weekendu, ochłodzi się - na ogół będzie poniżej 20 stopni. Kolejne dni nie przyniosą większych zmian, a to znaczy, że na ogół będzie kilkanaście stopni i tylko czasami na południu i zachodzie kraju temperatura osiągnie 21-22 stopnie.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości