Śnieg w Polsce. Biały poranek na ulicach. Powrót zimy na zdjęciach Reporterów 24

Aktualizacja:
Autor:
kw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Zima w Polsce okiem Reporterów 24
Zima w Polsce okiem Reporterów 24Kontakt 24
wideo 2/7
Kontakt 24Zima w Polsce okiem Reporterów 24

Wtorkowy poranek przyniósł wielu regionom zimowe opady. Miejscami drogi i chodniki zabieliły się od śniegu, sprawiając zawód tym, którzy oczekiwali, że pod koniec marca wiosna na dobre się już w Polsce rozgości. Pogodowe relacje otrzymujemy na Kontakt 24.

Pogodą w Polsce rządzi niż Khusru wraz z systemem frontów atmosferycznych. Układ baryczny sprowadził do nas w poniedziałek pogorszenie aury, w tym chmury, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Niż jeszcze we wtorek daje nam się we znaki. W ciągu dnia, wraz z dostawaniem się pod wpływ wyżu Liliosa, pogoda znów się zmieni.

>>> Więcej na temat pogody na najbliższe dni: Niż Khusru i wyż Liliosa zawalczą o pogodową dominację nad Polską

Przed trudnymi warunkami pogodowymi ostrzegają także synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

>>> Sprawdź też: Cała Polska z alertami IMGW. Przymrozki, wichury i śnieg

"Nie chcę ryzykować upadku na tym śniegu"

Atak zimy nieco zaskoczył mieszkanki Szczecina, które rozmawiały z reporterką TVN24.

- Jest trochę za chłodno. Myślałam, że się przespaceruję do pracy, ale jednak dzisiaj tramwaj. Zazwyczaj chodzę do pracy pieszo, ale dzisiaj muszę pojechać tramwajem. Nie chcę ryzykować upadku na tym śniegu. Wolałabym, żeby już przyszła wiosna, żeby było cieplej - opowiadała pani Alicja.

Biały poranek w Szczecinie
Biały poranek w SzczecinieTVN24

- Zaraz buty mokre, zaraz katar cieknie z nosa - narzekała pani Elżbieta, choć przyznała, że w przeszłości zdarzało się, że "śnieg był również w maju". - Uwielbiam wiosnę, wiosna i jesień to są moje ulubione pory roku. Jak jest ciepło, ale nie za ciepło, nie trzeba zakładać na siebie tylu rzeczy - argumentowała.

Śniegiem sypnęło także między innymi we Wrocławiu.

We Wrocławiu sypnęło śniegiem
We Wrocławiu sypnęło śniegiemTVN24

Wasze pogodowe relacje

"Biały poranek" dokumentują też filmy i zdjęcia od naszych internautów. Na Kontakt 24 pokazujecie, jaką pogodą powitał Was wtorek.

GDDKiA apeluje o ostrożną jazdę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzegła kierowców przed opadami śniegu, deszczu oraz błotem pośniegowym, które mogą utrudniać jazdę. We wtorek rano wszystkie drogi krajowe były przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracowały 773 pojazdy do zimowego utrzymania.

Dyrekcja poinformowała, że opady śniegu występują na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego i małopolskiego.

Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed błotem pośniegowym, które we wtorek rano zalegało w woj. pomorskim na DK 91 (odc. Gdańsk - Pieniążkowo), DK 55 (odc. Dybowo - Gardeja), DK 22 (odc. Rusocin - Stare Pole), DK 90 (odc. Rakowiec - Mareza); woj. warmińsko-mazurskim na S22 (odc. Elbląg - Grzechotki) i DK 54 (odc. w. Braniewo Południe - gr. Państwa); woj. wielkopolskim na DK 11/S11 (odc. Jaryszki - Nowe Miasto nad Wartą), DK 15 (odc. Miąskowo - Września); woj. lubuskim na A18 (odc. Olszyna - gr. z woj. dolnośląskim) oraz w woj. dolnośląskim na DK 3 (odc. Jelenia Góra - Jakuszyce), DK 33 (odc. Kłodzko - Boboszów) i DK 8 (odc. Kłodzko - Kudowa-Zdrój).

Natomiast opady deszczu mogą utrudniać jazdę w woj. świętokrzyskim.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24

Pozostałe wiadomości