TVN Meteo | Pogoda

Prognoza pogody na dziś - Wielki Piątek, 15.04. Przelotne opady deszczu, lokalnie może zagrzmieć

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw//rzw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na wtorek
Prognoza pogody na wtorektvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Piątek przyniesie przelotne opady deszczu w całym kraju. Lokalnie może zagrzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Aura niekorzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Piątek zapowiada się jako dzień z przewagą dużego i całkowitego zachmurzenia, z rozpogodzeniami na południu, południowym wschodzie i w centrum kraju oraz wieczorem na Pomorzu. W całej Polsce przelotnie popada deszcz o sumie 2-5 litrów na metr kwadratowy. Lokalnie, głównie w centrum kraju, mogą wystąpić burze. Zjawiskom towarzyszyć będą umiarkowane i intensywne opady deszczu do 10-20 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6-10 stopni Celsjusza na północy do 14-15 st. C na południu i w centrum Polski. Powieje umiarkowany wiatr, północny i północno-zachodni, jedynie początkowo na Podkarpaciu z południowego zachodu. Podczas burz porywy sięgną do 50-70 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeorologiczne - piątek, 15.04

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 70 do 90 procent. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piątektvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Wystąpi duże zachmurzenie z rozpogodzeniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 14 st. C. Powieje słaby, wieczorem umiarkowany, północno-zachodni skręcający na północny wiatr. W południe na barometrach zobaczymy 1014 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Prognozuje się całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Północny wiatr będzie dość silny, porywisty. W południe barometry pokażą 1014 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Zachmurzenie będzie duże i całkowite z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 11 st. C. Wiatr umiarkowany, powieje z północnego zachodu. W południe ciśnienie wyniesie 1003 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna osiągnie 12 st. C. Powieje umiarkowany i dość silny, północno-zachodni wiatr. W południe barometry pokażą 1007 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Początkowo wystąpi całkowite zachmurzenie z zanikającymi opadami deszczu. W ciągu dnia pojawią się rozpogodzenia oraz przelotne opady deszczu o zmiennym stopniu intensywności. Może zagrzmieć. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 15 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany, skręcający na północno-zachodni. W południe ciśnienie wyniesie 986 hPa.

Warunki drogowe w piątek
Warunki drogowe w piątek

Autor:anw//rzw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości