TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - środa 3.11. Pochmurno, miejscami deszczowo, do 14 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda w nocy 15/16.08
Pogoda w nocy 15/16.08tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro 3.11

Pogoda na jutro, czyli środę 3.11 zapowiada się dość pochmurno. Miejscami może popadać. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 14 stopni Celsjusza.

W ciągu nocy Polska dostanie się pod wpływ zatoki niskiego ciśnienia, związanej z rozległym niżem znad Skandynawii i Morza Północnego. Strefa pofalowanego frontu chłodnego w ciągu nocy przesuwać się będzie w kierunku północno-wschodnim. W ciągu dnia strefa frontowa obejmie jeszcze początkowo obszar Warmii, Mazur i Podlasia, jednakże w ciągu dnia odsunie się poza wschodnią granicę kraju. Na pozostałym obszarze zaznaczy się wpływ słabogradientowego obszaru podwyższonego ciśnienia znad Ukrainy oraz związane z nim liczne rozpogodzenia. Z zachodu i południowego zachodu napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Pogoda na noc

Pogoda na noc: początkowo przeważać będzie pochmurne niebo. Na zachodzie kraju prognozowane są słabe i przelotne opady deszczu do 2 litrów wody na metr kwadratowy. W centrum, na północy i wschodzie deszczu może być więcej, bo do 5-10 l/mkw. Przez noc opady na zachodzie, południu i częściowo w centrum kraju będą zanikać, zaczną pojawiać się także rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie i południu do 6-7 st. C w pozostałych województwach. Wiatr będzie słaby, a powieje z południowego zachodu.

Pogoda na jutro - środa 3.11

Pogoda na jutro, czyli środa 3.11 w ciągu dnia przyniesie początkowo duże i całkowite zachmurzenie ze słabymi opadami deszczu w rejonie Warmii, Mazur, Podlasia, częściowo Lubelszczyzny i wschodniego Mazowsza. Opady będą zanikać w drugiej części dnia, pojawią się także rozpogodzenia. W pozostałej części kraju wystąpi zmienne zachmurzenie, z licznymi rozpogodzeniami, szczególnie na południu kraju. Tam jednak chmur zacznie przybywać w godzinach wieczornych. Termometry pokażą maksymalnie od 8-10 st. C na północnym wschodzie kraju do 13-14 st. C na południu i południowym zachodzie. Powieje umiarkowany, południowo-zachodni, skręcający na południowo-wschodni wiatr. Na południu Polski porywy będą rozpędzać się do 30-40 kilometrów na godzinę, a w górach i obszarach podgórskich do 50 km/h.

Pogoda na środę 3.11
Pogoda na środę 3.11tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne w środę 3.11

Najwyższa wilgotność powietrza pojawi się w północno-wschodnich regionach. W większości kraju odczujemy ciepło, jedynie na północnym wschodzie pojawi się komfort termiczny. Podobnie będzie w przypadku biometu - na ogół będzie neutralny, jedynie na północnym wschodzie i wschodzie - niekorzystny. 

Warunki biometeorologiczne w środę 3.11
Warunki biometeorologiczne w środę 3.11tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W ciągu dnia pochmurno. Pojawią się słabe opady deszczu, które znikną nad ranem. Temperatura minimalna sięgnie 7 st. C. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby, nad ranem będzie skręcał na południowy zachód. Ciśnienie o północy wyniesie 993 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Początkowo duże zachmurzenie, z rozpogodzeniami w drugiej części dnia. Opady nie są prognozowane. Termometry pokażą maksymalnie 12 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W ciągu dnia będzie skręcał na południowy wschód. Ciśnienie w południe osiągnie 997 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W ciągu nocy pochmurno, ze słabymi opadami deszczu. Przestanie padać nad ranem. Temperatura minimalna wyniesie 7 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje z południa, nad ranem z południowego zachodu. O północy barometry wskażą 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Początkowo duże zachmurzenie z zanikającymi, przelotnymi opadami deszczu. W drugiej części dnia pojawią się rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 11 st. C. Południowo-zachodni, skręcający wieczorem na południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. W południe ciśnienie sięgnie 1006 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

Początkowo będzie pochmurno, wystąpią także słabe, przelotne opady deszczu. W drugiej części nocy padać przestanie i pojawią się rozpogodzenia. Termometry pokażą minimum 4 st. C. Z południowego zachodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 993 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Umiarkowane i duże zachmurzenie, ale bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie 11 st. C. Słabo powieje ze zmiennych kierunków. W południe barometry pokażą 995 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

Umiarkowane zachmurzenie. Początkowo możliwe są słabe i przelotne opady. Na termometrach zobaczymy minimum 4 st. C. Wiatr z południowego zachodu będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 990 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Początkowo małe zachmurzenie. W drugiej części dnia będzie wzrastać do dużego. Temperatura maksymalna sięgnie 13 st. C. Powieje słaby wiatr z południa, który może skręcać na południowy wschód. W południe na barometrach zobaczymy 991 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Początkowo pochmurno, ze słabymi, ciągłymi opadami deszczu. W drugiej części nocy prognozowane są umiarkowane i małe zachmurzenie, a także bez opadów. Termometry pokażą minimum 5 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 980 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Początkowo umiarkowane zachmurzenie, które wieczorem będzie wzrastać do dużego. Opady nie są prognozowane. Temperatura maksymalna wyniesie 13 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe barometry wskażą 982 hPa.

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości