Pogoda na jutro - sobota 27.08. Gorąco i parno. Miejscami może popadać i grzmieć

Autor:
kw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na noc 28/29.01
Pogoda na noc 28/29.01tvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Sobota przyniesie pogodną aurę w wielu miejscach. Pojawią się jednak regiony, w których spodziewane są opady deszczu, a także burze. Będzie gorąco i parno - na termometrach zobaczymy od 27 do 32 stopni Celsjusza.

Polska pozostaje w obszarze lekko obniżonego ciśnienia związanego z niżami rozciągającymi się od Morza Czarnego po Atlantyk. Zachodnie i południowe regiony kraju dostają pod wpływ frontu atmosferycznego, rozdzielającego płynące z rejonu Bliskiego Wschodu gorące powietrze zwrotnikowe od chłodnych mas polarnych, które zaczęły już od zachodu napierać na front i powoli pchać go na wschód.

Pogoda na noc 26/27.08

W nocy będzie pogodnie, tylko na krańcach zachodnich i południowo-zachodnich kraju pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste z przelotnym deszczem do 5-15 litrów wody na metr kwadratowy oraz lokalnymi burzami. Na termometrach zobaczymy minimum od 13 stopni Celsjusza na Podkarpaciu, przez 17 st. C w centrum kraju, do 19 st. C na Wybrzeżu. Wiatr ze wschodu i południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany, tylko w burzach rozpędzi się do 80 kilometrów na godzinę.

Pogoda na noc 26/27.08
Pogoda na noc 26/27.08tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - sobota 27.08

W sobotę na zachodzie i południu kraju prognozowane jest umiarkowane i duże zachmurzenie kłębiaste oraz przelotne opady deszczu do 10-30 l/mkw. i burze z gradem. W pozostałych regionach będzie pogodnie. Termometry pokażą maksymalnie od 27 st. C na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, przez 31 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Podkarpaciu. Południowo-wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany, a w burzach silny do 90 km/h.

Pogoda na sobotę 27.08
Pogoda na sobotę 27.08tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - sobota 27.08

Wilgotność powietrza w ciągu dnia sięgnie 60-70 procent. W całym kraju będzie gorąco, a miejscami na zachodzie także parno.

Warunki biometeorologiczne na sobotę 27.08
Warunki biometeorologiczne na sobotę 27.08tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie w nocy niebo będzie pogodne. Temperatura nie spadnie poniżej 18 st. C. Wschodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1000 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Sobota w Warszawie upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą maksymalnie 31 st. C. Powieje południowo-wschodni wiatr, który będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 999 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 19 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, powieje z południowego wschodu. O północy barometry wskażą 1013 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka pogodna sobota. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 29 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W południe ciśnienie sięgnie 1011 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnego nieba. Termometry pokażą w najchłodniejszej chwili 18 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie o północy wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu będzie pogodnie, zachmurzy się dopiero pod wieczór. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południowego wschodu. W południe barometry pokażą 999 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie pochmurną aurę z rozpogodzeniami oraz przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy minimum 16 st. C. Wiatr z południowego wschodu będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W sobotę mieszkańcy Wrocławia muszą liczyć się z pochmurną aurą z rozpogodzeniami, przelotnymi opadami deszczu oraz burzą z gradem. Temperatura nie przekroczy 28 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu, w burzach może wiać silniej. W południe na barometrach zobaczymy 995 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie pogodne niebo. Temperatura nie spadnie poniżej 14 st. C. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 985 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

W Krakowie sobota upłynie pod znakiem chmur i rozpogodzeń, przelotnych opadów deszczu, a także burz z gradem. Temperatura w najcieplejszych chwilach dnia wyniesie 30 st. C. Powieje południowo-wschodni, słaby i umiarkowany wiatr. W burzy może być silniejszy. W południe barometry wskażą 983 hPa.

Warunki drogowe w sobotę 27.08
Warunki drogowe w sobotę 27.08tvnmeteo.pl

Autor:kw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości