TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - poniedziałek 4.07. Przelotne opady i lokalne burze. Do 31 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
kw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Poniedziałek przyniesie lokalnie nieco chmur, miejscami może popadać deszcz. Niewykluczone są pojedyncze burze. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 24 do 31 stopni Celsjusza.

Nadchodzącej nocy Polska od zachodu stopniowo dostawać się będzie pod wpływ płytkiej zatoki niżu znad Skandynawii z mało aktywnym frontem atmosferycznym, niosącym lokalnie przelotne opady deszczu. Miejscami na froncie w poniedziałek pojawią się także burze. Ciepłe powietrze napływające z południa Europy zostanie do końca dnia wyparte przez chłodniejszą masę powietrza polarnego, płynącą za frontem znad Atlantyku. Zawarta w niej wilgoć sprawi, że na naszym niebie w dalszej części tygodnia dominować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie, okresami przynoszące opady przelotne i lokalnie burze.

Pogoda na noc 3/4.07

Nadchodząca noc zapowiada się przeważnie pogodnie, jedynie na północnym zachodzie wystąpi umiarkowane zachmurzenie z przelotnymi opadami w drugiej części nocy. Temperatura minimalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza na Warmii i Mazurach, przez 15 st. C w centrum kraju, do 17 st. C na zachodzie. Wiatr powieje słabo z kierunków wschodnich.

Pogoda na jutro - poniedziałek 4.07

Dzień przyniesie umiarkowane zachmurzenie, które okresami będzie wzrastać do dużego. Lokalnie może słabo popadać deszcz. Miejscami, szczególnie na północy i północnym wschodzie, możliwe są także pojedyncze burze. Termometry wskażą od 24 st. C na Pomorzu, przez 28 st. C w centrum kraju, do 31 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Tylko podczas burz może rozpędzać się w porywach do 60-80 kilometrów na godzinę.

Pogoda na poniedziałek 4.07
Pogoda na poniedziałek 4.07tvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - poniedziałek 4.07

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie 70-50 procent. W większości kraju będzie ciepło, na południowym wschodzie może się zrobić gorąco. Biomet będzie neutralny.

Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 4.07
Warunki biometeorologiczne w poniedziałek 4.07tvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

W Warszawie noc zapowiada się pogodnie. Temperatura minimalna sięgnie 16 st. C. Zmienny wiatr będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Poniedziałek w Warszawie przyniesie umiarkowane zachmurzenie. Po południu spodziewane są przelotne opady, może także zagrzmieć. Termometry pokażą maksymalnie 28 st. C. Południowy, skręcający na zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe osiągnie 1002 hPa.

Pogoda na noc - Trójmiasto

W Gdyni, Gdańsku i Sopocie noc będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 15 st. C. Wiatr będzie słaby, a powieje z południa. O północy barometry wskażą 1018 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Mieszkańców Gdyni, Gdańska i Sopotu czeka dzień z umiarkowanym, okresami dużym zachmurzeniem. Może przelotnie padać i grzmieć. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 24 st. C. Powieje południowy, skręcający na zachodni wiatr. Będzie na ogół słaby i umiarkowany, tylko podczas burzy może rozpędzać się do 50-70 km/h. W południe ciśnienie sięgnie 1016 hPa.

Pogoda na noc - Poznań

W Poznaniu noc upłynie pod znakiem pogodnej aury. Termometry pokażą minimum 16 st. C. Z południowego wschodu powieje słaby wiatr. Ciśnienie o północy osiągnie 1006 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W ciągu dnia w Poznaniu spodziewane jest umiarkowane zachmurzenie oraz słaby i krótkotrwały, przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 28 st. C. Słabo i umiarkowanie powieje z południa, wiatr będzie skręcać na zachód. W południe barometry pokażą 1005 hPa.

Pogoda na noc - Wrocław

We Wrocławiu noc przyniesie bezchmurną aurę. Na termometrach zobaczymy minimum 15 st. C. Wiatr z południa będzie słaby. Ciśnienie o północy wyniesie 1002 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W poniedziałek mieszkańcy Wrocławia muszą spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia, a po południu także przelotnych opadów deszczu. Niewykluczona jest też burza. Temperatura maksymalna sięgnie 29 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr ze zmiennych kierunków. W południe na barometrach zobaczymy 1001 hPa.

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie będzie bezchmurna. Termometry pokażą minimum 15 st. C. Ze zmiennych kierunków powieje słaby wiatr. O północy ciśnienie osiągnie 987 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Poniedziałek w Krakowie przyniesie sporo słońca. Temperatura maksymalna wyniesie 31 st. C. Powieje zachodni, słaby wiatr. W południe barometry wskażą 987 hPa.

Warunki drogowe w poniedziałek 4.07
Warunki drogowe w poniedziałek 4.07tvnmeteo.pl

Autor:kw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości