TVN Meteo | Pogoda

Pogoda na jutro - piątek, 8.07. Deszcz, dużo chmur, możliwe burze. Do 24 stopni

TVN Meteo | Pogoda

Autor:
anw/dd
Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda jutro, czyli w piątek, 8.07, przyniesie wielu regionom kraju przelotne opady deszczu. Lokalnie pojawią się też burze, podczas których spadnie do 10-30 litrów wody na metr kwadratowy. Termometry pokażą maksymalnie 24 stopnie Celsjusza.

Polska pozostaje w chłodnych i wilgotnych masach powietrza polarnego znad Atlantyku. Dziś w nocy i jutro nad Polską przemieszczać się będzie front atmosferyczny, niosący przelotne opady deszczu i lokalnie burze.

Pogoda na noc 7/8.07

Noc z czwartku na piątek przyniesie w zachodniej i centralnej części kraju duże i całkowite zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu o sumie 3-5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura minimalna na obszarze kraju będzie względnie wyrównana, wyniesie od 12 do 14 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie zachodni, na wschodzie okaże się zmienny.

Pogoda na noc
noctvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - piątek, 8.07

Piątek na przeważającym obszarze kraju upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu do 5-10 l/mkw. W pasie od Mazur i Suwalszczyzny aż po Małopolskę lokalnie zagrzmi. Burzom towarzyszyć będą opady rzędu 10-30 l/mkw. i porywy wiatru do 60-80 kilometrów na godzinę. Na północnym zachodzie prognozuje się większe rozpogodzenia. Termometry pokażą maksymalnie od 19 st. C na Mazurach, przez 20-21 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na południowym zachodzie. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, umiarkowany, okresami na zachodzie dość silny, do 40-60 km/h.

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątektvnmeteo.pl

Warunki biometeorologiczne - piątek, 8.07

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie od 60 do 80 procent. W wielu regionach odczujemy chłód, na północnym zachodzie i zachodzie - komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne będą przeważnie niekorzystne, tylko na północnym zachodzie i zachodzie - neutralne.

Warunki biometeo w piątek
Warunki biometeo w piatektvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia. Bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Wiatr północno-zachodni, będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy sięgnie 1005 hPa.

Pogoda na jutro - Warszawa

Piątek przyniesie mieszkańcom Warszawy duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, możliwa jest burza. Temperatura maksymalna wzrośnie do 21 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, w czasie burzy silny wiatr, w porywach rozpędzi się do 80 km/h. W południe barometry pokażą 1007 hPa. 

Pogoda na noc - Trójmiasto

W nocy w Gdańsku, Gdyni i Sopocie zachmurzenie będzie duże z przelotnymi opadami deszczu. Na termometrach zobaczymy 13 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1016 hPa.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Na piątek w Gdańsku, Gdyni i Sopocie prognozuje się duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Pod koniec dnia możliwe są większe rozpogodzenia. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia sięgnie 20 st. C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 40-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 1020 hPa. 

Pogoda na noc - Poznań

W nocy w Poznaniu będzie pochmurno z przejaśnieniami. Okresami popada słaby deszcz. Temperatura minimalna wyniesie 14 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy osiągnie 1009 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W piątek mieszkańców Poznania czeka duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. Możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 st. C. Powieje północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach do 40-60 km/h. W południe barometry wskażą 1011 hPa. 

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu zapowiada się pochmurna z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą 14 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

W piątek we Wrocławiu wystąpi duże zachmurzenie z rozpogodzeniami. Możliwy jest słaby, przelotny deszcz. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie 22 st. C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, będzie okresami dość silny, w porywach powieje do 40-60 km/h. W południe ciśnienie sięgnie 1011 hPa. 

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie upłynie pod znakiem dużego zachmurzenia z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 13 st. C. Wiatr z kierunków zachodnich, okaże się słaby. Ciśnienie o północy wzrośnie do 988 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Na piątek w Krakowie prognozuje się duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu, możliwa jest burza. Termometry pokażą maksymalnie 20 st. C. Wiatr północno-zachodni, słaby, w czasie burzy dość silny, w porywach rozpędzi się do 70 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 991 hPa. 

Autor:anw/dd

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości