Pogoda na dziś - poniedziałek, 30.01. Opady śniegu przemierzą Polskę

Autor:
anw
Źródło:
tvnmeteo.pl
Warunki biometeo w środę
Warunki biometeo w środętvnmeteo.pl
wideo 2/3
Pogoda na dziś

Pogoda na dziś. Poniedziałek 30.01 przyniesie przemieszczające się z północnego zachodu na południowy wschód opady mokrego śniegu. Termometry pokażą od 1 do 5 stopni Celsjusza. Biomet będzie niekorzystny.

Na poniedziałek prognozuje się przemieszczające się z północnego zachodu na południowy wschód opady mokrego śniegu. Spadnie do 3-5 centymetrów śniegu, lokalnie 5-10 cm. Opady te przechodzić będą w deszcz ze śniegiem i deszcz. Na północnym zachodzie kraju, w drugiej części dnia, wystąpią przejaśnienia, lokalnie rozpogodzenia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 1 stopnia Celsjusza w regionach wschodnich, przez 2 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr umiarkowany i dość silny, zachodni, w porywach osiągnie do 50-70 kilometrów na godzinę. Na wybrzeżu rozpędzi się do 80 km/h. We wschodniej część kraju lokalnie możliwe są zawieje śnieżne.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek tvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w ciągu dnia wahać się będzie od 80 do 90 procent. Wszędzie odczujemy zimno, a warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Warunki biometeo w poniedziałek
Warunki biometeo w poniedziałek tvnmeteo.pl

Pogoda na dziś - Warszawa

Poniedziałek przyniesie pochmurną aurę z opadami śniegu przechodzącymi w śnieg z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie 2 st. C. Zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr, w porywach osiągnie prędkość do 40-60 km/h. Na barometrach zobaczymy w południe 988 hPa.

Pogoda na dziś - Trójmiasto

Mieszkańców Gdańsku, Gdyni i Sopotu czeka poniedziałek z dużym zachmurzeniem i przelotnymi opadami deszczu. Możliwy jest także deszcz ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy 4 st. C. Powieje zachodni, dość silny wiatr, w porywach sięgnie do 50-70 km/h. Barometry wskażą w południe 992 hPa.

Pogoda na dziś - Poznań

Poniedziałek w Poznaniu upłynie pod znakiem pochmurnej aury z opadami śniegu przechodzącymi w śnieg z deszczem. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach rozpędzi się do 40-60 km/h. Ciśnienie w południe osiągnie 992 hPa.

Pogoda na dziś - Wrocław

Poniedziałek we Wrocławiu zapowiada się pochmurny z opadami deszczu ze śniegiem. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 3 st. C. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie 40-60 km/h. Barometry pokażą w południe 991 hPa.

Pogoda na dziś - Kraków

Przed mieszkańcami Krakowa poniedziałek z pochmurną aurą i opadami śniegu. Termometry wskażą maksymalnie 2 st. C. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach powieje do 40-60 km/h. Ciśnienie wyniesie w południe 977 hPa.

Warunki drogowe w poniedziałek
Warunki drogowe w poniedziałektvnmeteo.pl

Autor:anw

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Adobe Stock

Pozostałe wiadomości