Najnowsze

Zmotywowanych i aktywnych mam przybywa. Zobacz!

Najnowsze

Aktywne mamy ćwiczą ze swoimi dziećmi i ich zabawkami
Kontakt 24 / SportsmamaAktywne mamy ćwiczą ze swoimi dziećmi i ich zabawkami

Niewiele potrzeba, by stać się czyjąś inspiracją, o czym przekonała się "sportsmama" Aleksandra Rożnowska. Jej krótkie filmiki, na których ćwiczy z synkiem Tymonem i jego zabawkami, zachwyciły nie tylko redakcję TVN Meteo Active i Kontakt 24. Stała się również motywacją dla dziesiątek innych Mam, co widać na materiale wideo, którym sportsmama się podzieliła.

Swoją pasję do ćwiczeń rozwijam już od 10 lat. - Jestem trenerem fitness i fizjoterapeutą. Prowadziłam też zajęcia w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie - mówi Aleksandra. - Ćwiczyć z Tymkiem zaczęłam ponad półtora roku temu - mówi "sportsmama" Aleksandra. - Już dwa miesiące po porodzie wykonywałam ćwiczenia w domu z dzieckiem. Do takich treningów można wykorzystać wszystko, nawet dziecięce zabawki - dodaje.

"Bardzo efektywny"

- Trening z dzieckiem jest bardzo efektywny. Ciężar malucha sukcesywnie się zmienia, przez co zmienia się cały trening - dodaje. Wysportowana mama ćwiczy nie tylko w domu. - Park to też dobre miejsce na trening z maluchem, ćwiczyć można na ławce lub w alejce z wózkiem - mówi.

- Staram się pokazać kobietom, które dopiero urodziły dziecko, jak łatwo ćwiczyć - przyznaje - Świeżo upieczonym mamom często brakuje czasu, bo przy dziecku zawsze jest go mało - mówi trenerka. - Chcę im pokazać, że wymówek można mieć tysiąc, ale lepiej ćwiczyć z dzieckiem - dodaje.

"Warto się poruszać"

- Dzieciaki czasem przeszkadzają, a czasem po prostu dobrze się bawią - mówi. Na pytanie, czy trudno do takich ćwiczeń przekonać inne mamy, odpowiada - Nie, ale mają wiele pytań, o to jak zacząć i jak ćwiczyć. - Czasem trzeba je przekonać, że warto się poruszać, zamiast szukać wymówek - mówi trenerka.

O tym, że jej się udało świadczy film, który przesłała na skrzynkę Kontaktu 24. Widać na nim dziesiątki kobiet które wraz ze swoimi pociechami ćwiczą - wykonują przysiady, brzuszki, skłony czy podskoki.

Autor: mb / kab/aw // / Źródło: TVN Meteo Activ / Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / Sportsmama

Pozostałe wiadomości