Zagrzmiało w trzech regionach

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na poniedziałek

Synoptyk TVN Meteo informuje o formacjach burzowych, które pojawiły się na wschodzie, południu i zachodzie Polski. "Burze są o słabym natężeniu i wędrują na północ" - podaje Artur Chrzanowski.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski poinformował o godz. 17, że wyładowania atmosferyczne występują na Ziemi Lubuskiej (okolice Cybinki, Słubic, Kostrzynia nad Odrą i Rzepina), Lubelszczyźnie (okolice Radzynia Podlaskiego, Włodawy, Rejowca Fabrycznego, Krasnystawu, Bełżyc), Śląsku (okolice Żywca, Bielska Białej, Ustronia), Małopolsce (okolice Bochni, Limanowej, Myślenic, Rabki Zdrój). Jak informuje Chrzanowski, burze są o słabym natężeniu i wędrują na północ.

Wcześniej, o godz. 14, synoptyk informował, że słabe, wewnątrzmasowe burze, pojawiły się na Lubelszczyźnie (okolice Parczewa, Lubartowa i Włodawy), Podkarpaciu (okolice Leżajska, Jarosławia i Łańcuta) oraz w Małopolsce (okolice Piwnicznej i Szczawnicy).

Możliwe burze z gradem

Jak wynika z prognozy pogody, przelotne opady deszczu, a także burze (lokalnie z gradem) mogą pojawić się w poniedziałek w większej części kraju. Przewidywana wysokość opadu w czasie burz to 15 litrów na metr kwadratowy.

Wiatr, słaby i umiarkowany, w porywach burzowych dojdzie do 90km/h. ZOBACZ SZCZEGÓŁY PROGNOZY POGODY

Legenda:

mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.

Wyładowania nad Polską w godzinach 14.45-16.45
Wyładowania nad Polską w godzinach 14.45-16.45Wyładowania nad Polską w godzinach 14.45-16.45blids.de

Autor: mab//tka / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: sat.24

Pozostałe wiadomości