Najnowsze

WHO apeluje: nie przytulajcie się w święta

Najnowsze


Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega przed bliskim kontaktem z rodziną podczas nadchodzących świąt w związku z pandemią COVID-19. Jak powiedział dyrektor organizacji ds. kryzysowych doktor Mike Ryan, dotyczy to również przytulania.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej dr Mike Ryan, dyrektor WHO ds. kryzysowych mówił o tym, że należy zachować dystans społeczny nawet w czasie świąt, a ściskanie się z bliskimi wpisuje się w definicję "bliskiego kontaktu".

- To okropna rzecz, mówić ludziom jako Światowa Organizacja Zdrowia: "nie przytulajcie się". To okropne. Ale to brutalna rzeczywistość w miejscach takich jak Stany Zjednoczone w tej chwili - powiedział lekarz.

"Każdej minuty w USA umierają jedna czy dwie osoby"

Jak dodał Ryan, sytuacja w USA jest bardzo zła. - To szczerze mówiąc szokujące, widzieć, że każdej minuty w USA umierają jedna czy dwie osoby na COVID-19, w kraju o wspaniałym, silnym systemie zdrowia i niesamowitą technologią - ocenił.

Jak podkreśliła dr Kate O'Brien, główna ekspertka WHO ds. szczepionek, choć rozpoczęte we wtorek w Wielkiej Brytanii szczepienia będą pomocne w ograniczeniu pandemii, ich efekt nie będzie natychmiastowy, dlatego wciąż konieczne są obostrzenia i zasady dotyczące kontaktu z osobami spoza domostw.

We wtorek 90-letnia Margaret Keenan stała się pierwszą osobą na świecie, która otrzymała szczepionkę przeciw koronawirusowi firmy Pfizer. Wielka Brytania jest pierwszym krajem na świecie, w którym szczepionka opracowana przez Pfizera i BioNTech weszła właśnie do użytku.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZASZCZEPIONEJ 90-LATCE

Autor: anw/dd / Źródło: Reuters, WHO, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości