Najnowsze

Wezbrana woda zabiła co najmniej 150 osób

Najnowsze


Ulewne deszcze towarzyszące monsunowi spowodowały powodzie w całym Pakistanie. Wezbrana woda zabiła co najmniej 150 osób i zalała wiele domów. Pakistańskie wojsko ewakuuje ludzi z zagrożonych miejsc.

W Pakistanie wydano ostrzeżenie przed powodziami. Wiele regionów tego kraju znajduje się pod wodą. Powódź na niektórych obszarach jest największa od dwudziestu lat.

Śmierć poniosło przynajmniej 150 osób

Co najmniej 150 osób poniosło śmierć na skutek ulewnych deszczy. Liczba ofiar prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ poziom wody w rzekach nie opada.

Domy, budynki rządowe oraz szkoły znalazły się pod mętną wodą. Wiele dróg jest zablokowanych. Nastąpiły przerwy w dostawie energii elektrycznej i wody pitnej.

Pomoc poszkodowanym

Wojsko jest w najwyższej gotowości, niesie pomoc poszkodowanym. Trwa ewakuacja mieszkańców z zagrożonych obiektów. Mieszkańcy Pakistanu boją się, że przyjdzie druga fala powodziowa. Od dłuższego czasu intensywnie pada w tym regionie świata.

Monsunowa aura powinna się uspokoić na początku tygodnia. Pakistańczycy będą mogli odetchnąć. Jednak nie na długo. W najbliższym czasie nad Pakistan wrócą nawalne deszcze.

Pora monsunowa przynosi powodzie

Pakistan regularnie nawiedzany jest przez zalania i osuwiska podczas pory monsunowej. W 2010 roku na skutek wylanej rzeki zginęło prawie dwa tysiące osób.

Autor: mab/ja / Źródło: Reuters TV

Pozostałe wiadomości