Najnowsze

W weekend silny wiatr. Porywy nawet do 100 km/h

Najnowsze

Tomasz Wasilewski o silnym weekendowym wietrze (TVN24)
Tomasz Wasilewski o silnym weekendowym wietrze (TVN24)

Od soboty czeka nas załamanie pogody. - To będą rewolucyjne zmiany - zapowiada Tomasz Wasilewski, prezenter pogody TVN Meteo. Najbardziej dokuczliwy będzie silny wiatr, którego porywy w niedzielę będą dochodzić do 90 km/h, a na wybrzeżu nawet do 100 km/h.

Wraz z początkiem weekendu zacznie się nieprzyjemna listopadowa aura. Jej nadejście odczujemy już w piątek. Będzie towarzyszył nam niepokój i zły nastrój. To gorsze samopoczucie związane będzie ze spadkiem ciśnienia i nadejściem z południa wiatru fenowego.

"Pożeracz śniegu" nadciąga

- Cechą charakterystyczną wiatru fenowego są silne podmuchy. W Alpach nazywany jest "pożeraczem śniegu", bo w bardzo krótkim czasie potrafi zmieść biały puch z powierzchni - mówi Wasilewski.

Nadejściu wiatru będzie towarzyszyło ocieplenie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie nawet 10 st. C. - Wzrostu temperatury możemy nie odczuć, bo wiatr będzie wzmagać odczucie chłodu - dodaje prezenter.

Szybki i niebezpieczny

W sobotę prędkość wiatru wyniesie 60 km/h. Przybierze na sile w niedzielę, kiedy w porywach osiągnie na nizinach do 90 km/h, a na wybrzeżu nawet 100 km/h. Na morzu synoptycy zapowiadają sztorm. Na Bałtyku powieje do 10 st. B.

- Taka prędkość będzie łamała gałęzie i utrudniała poruszanie się po drogach - ostrzega Wasilewski.

Wiatr nieco zelżeje w poniedziałek. Jego prędkość wyniesie 80 km/h.

Prędkość wiatru w najbliższych dniach (TVN24)

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości