Najnowsze

W Szkocji szalona Barbara, w Polsce skromna Basia

Najnowsze

Sztorm na Wybrzeżu
tvn24Sztorm na Wybrzeżu

Silny niż Barbara przywędrował nad Polskę znad Kanady. Po drodze dał się we znaki mieszkańcom Szkocji. Na wybrzeżu Wysp Brytyjskich powstały 20-metrowe fale. Zobacz, jak sztorm wygląda w Polsce okiem Reporterów 24, a jak prezentował się na Atlantyku.

Orkan Barbara powoduje, że w całym kraju silnie wieje. Porywy wiatru w górach dochodzą do 205 km/h. Na Bałtyku wieje blisko 120 km/h. W związku z tym na morzu powstały ogromne fale.

Z Kanady

Skąd orkan do nas przywędrował?

- Niż powstał w rejonie Labradoru. To kolebka takich niewielkich układów niżów, które dojrzewają i rozpędzają się nad Atlantykiem i często "nurkują" nad Europę. Wtedy ciągną za sobą silny strumień powietrza z północnego Atlantyku - powiedziała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Barbara w Polsce nad morzem prezentuje się okazale. Zobacz zdjęcia i filmy sztormowej aury wykonanych przez Reporterów 24:

Czekamy na więcej materiałów. Wyślij je na Kontakt 24.

Ponad 230 km/h w Szkocji

Tymczasem na Wyspach Brytyjskich Barbara była groźniejsza. Najsilniejszy wiatr był w okresie świąt Bożego Narodzenie, gdzie miejscami przekraczał 230 km/h.W wielu regionach, głównie na wybrzeżu porywy wiatru przekraczały 100 km/h. W związku z silnym wiatrem w święta nie kursowały przeprawy promowe w północnej części Wysp Brytyjskich. Fale na morzu sięgały 20 metrów.

W mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia wzburzonego morza, głównie ze Szkocji:

View of Dore Holm today, Eshaness #Shetland #stormBarbara pic.twitter.com/iI1iExgfJA— Calum Toogood (@CalumToogood) 24 grudnia 2016

#Stormconor #stormBarbara #orkney pic.twitter.com/9CwjkBKWu7— eco-cars.net (@ecocars1) 26 grudnia 2016

Autor: AD/rp / Źródło: TVN Meteo, Twitter, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24/Adrian, Twitter

Pozostałe wiadomości