Najnowsze

W środę kolejny kosmiczny spacer. Dwóch astronautów wyjdzie poza ISS

Najnowsze

NASAW środę astronauci wyjdą na kosmiczny spacer

W środę stacja telewizyjna NASA będzie transmitować kosmiczny spacer dwóch rosyjskich astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Transmisja rozpocznie się o godz. 13.30 naszego czasu, sam spacer natomiast zaplanowany jest od 14.10.

Astronauci 46 Ekspedycji - Jurij Malenczenko i Siergiej Wołkow z Roskosmos (Rosyjska Agencja Kosmiczna), będą między innymi montować specjalne przyrządy na kadłubie stacji, które w przyszłości ułatwią kosmiczne spacery.

Tu będziesz mógł obejrzeć kosmiczny spacer.

Próbki biologiczne i biochemiczne

Malaczenko i Wołkow zainstalują również narzędzie Vinoslivost, które ma sprawdzać wpływ środowiska kosmicznego na różne materiały konstrukcyjne. W urządzeniu zostaną również umieszczone biologiczne i biochemiczne próbki.

Spacer kosmiczny będzie 193. misją montażu i konserwacji stacji kosmicznej. Malaczenko po raz szósty będzie w przestrzeni kosmicznej, a Wołkow po raz czwarty.

15 stycznia NASA poinformowała, że konieczne było skrócenie kosmicznego spaceru, na jaki wybrało się dwóch astronautów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z powodu problemów ze skafandrem jednego z nich. W hełmie znalazła się woda.

Autor: mab/jap / Źródło: earthsky.org

Źródło zdjęcia głównego: NASA

Pozostałe wiadomości