Najnowsze

W Alpach zginął Wojciech Kozub

Najnowsze

W Alpach zginął Wojciech Kozub

6 lipca, w lawinie kamiennej na Mont Blanc zginął Wojciech Kozub - wspinacz, instruktor i przewodnik tatrzański. O tragicznej śmierci alpinisty poinformował portal wspinanie.pl.

Wojciech Kozub wraz trójką innych wspinaczy schodził normalną drogą z Mont Blanc. Ich celem było schronisko Tete Rousse (3167 m). Około godziny 11 w Couloir du Gouter runęła kamienna lawina. Wojciech Kozub zginął na miejscu, a jeden z towarzyszących im wspinaczy został ranny.

Od najmłodszych lat związany z górami

- Miał 30 lat. Był członkiem KW Kraków, instruktorem wspinaczki sportowej, przewodnikiem tatrzańskim z AKPT Kraków. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt przejść górskich, tak letnich, jak i zimowych. Działał w Karakorum, Hindukuszu, Pamirze, Pamiro-Ałaju, Himalajach, Kaukazie, Alpach i Tatrach. Był wybitnym i jednym z najbardziej wyróżniających się wspinaczy górskich młodego pokolenia - informuje wspinanie.pl.

Relację ze swoich wypraw i wspinaczek publikował w magazynach oraz na portalach internetowych. W 2007 roku został nagrodzony za zdobycie dziewiczego, zachodniego wierzchołka Honboro.

Niedawno rozpoczął kurs instruktora wspinaczki wysokogórskiej. Był również zaangażowany w projekt Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015.

Autor: usa/ms / Źródło: wspinanie.pl

Pozostałe wiadomości