W Alpach zachmurzy się i popada

Prognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Europie, 24.01
Prognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Europie, 24.01
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza TVN Meteo warunków narciarskich w Europie, 24.01

Pogoda w alpejskich kurortach będzie różnorodna. W Austrii i Niemczech spadnie śnieg, w Szwajcarii zachmurzy się, a we Włoszech będzie świecić słońce. Warunki do jazdy będą jednak dobre.

We wtorek we francuskiej części Alp zachmurzy się i popada śnieg. Najwięcej leży go w Chamonix, gdzie narciarze mogą korzystać ze stoków pokrytych prawie 5-metrową warstwą śniegu.

Zachmurzy się w Szwajcarii

W Szwajcarii także spadnie śnieg i będzie pochmurno, ale niewykluczone są także przejaśnienia. Chwyci mróz, w wyższych partiach gór do -12 st. C. Pokrywa śnieżna liczy od kilkudziesięciu do 431 cm białego puchu.

Włoskie stoki lśnią w słońcu i kuszą dobrą pogodą. Synoptycy zapowiadają, że we wtorek będzie tam pogodnie i w miarę ciepło. Niewielkie opady możliwe są w okolicach Livigno.

Trasy pokryte warstwą śniegu wynoszącą od 10 do 200 cm.

Popada także w Austrii i Niemczech

Narciarze w Austrii muszą liczyć się z gorszą pogodą i sporym mrozem. W zachodniej części kraju -17, a nawet -18 st. C. Niemal we wszystkich kurortach zapowiadane są opady śniegu.

Najgrubsza pokrywa śnieżna wynosi 360 cm.

W Niemczech ok. 0 st. C i pochmurno. W całym regionie alpejskim ma spaść świeży śnieg. Mróz tylko na wysoko położonych stokach.

Autor: ls/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości