Najnowsze

Upał żegna się z Hiszpanami gradem. Lodowe kule były jak piłki tenisowe

Najnowsze


Hiszpanie w końcu odetchną. Nadciągnął kres uciążliwej fali upałów. Dokuczliwa pogoda jednak nie dała za wygraną. Na pożegnanie upał przyniósł potężne gradobicie. Żywioł zniszczył 200 aut i uszkodził wiele budynków.

Burza z groźnym gradem pojawiła się w piątek 31 lipca w gminie Bocairent w Walencji. Kule gradowe miały wielkość piłek tenisowych i zniszczyły blisko 200 pojazdów. Burza pozostawiła po sobie rozbite i wgniecione szyby - nie tylko samochodów, ale także domów. W wielu miejscach naruszona została także konstrukcja dachów budynków.

Koniec upałów

Lipiec 2015 zapisze się w historii Hiszpanii jako jeden z najgorętszych miesięcy. I chociaż w ostatnich dniach upał odpuścił, to w kraju pojawiły się groźne burze.

Hiszpańska agencja meteorologiczna podała, że w niektórych rejonach słupki rtęci wskazały zaledwie 6 st. C. Wobec takiego ochłodzenia specjaliści ostrzegają przed dalszymi groźnymi burzami z gradem, silnym wiatrem i ulewami. Nawałnice mogą uderzyć w takie prowincje, jak: Walencja, Aragonia, Nawarra i Katalonia. Pogoda powinna się uspokoić z początkiem nowego tygodnia.

Autor: AD/kka / Źródło: ENEX, www.thelocal.es

Pozostałe wiadomości