Najnowsze

Ulewne deszcze i burze ponownie nawiedzą Niemcy. Meteorolodzy ostrzegają

Najnowsze

Ventusky.comPrognozowane opady w Niemczech w najbliższych dniach

W ten weekend intensywne opady deszczu i burze mogą ponownie nawiedzić Nadrenię Północną-Westfalię i Nadrenię-Palatynat - poinformowała w piątek Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD).

W sobotę po południu i wieczorem należy się spodziewać wystąpienia burz z ulewnym deszczem w Nadrenii Północnej-Westfalii - prognozują niemieccy meteorolodzy z Deutscher Wetterdienst (DWD). Silne opady i gwałtowne wyładowania atmosferyczne mogą również nawiedzić Nadrenię-Palatynat i Kraj Saary - pisze agencja prasowo-informacyjna dpa.

Burze i ulewy

Meteorolodzy ostrzegają przed opadami deszczu o sumie sięgającej nawet 40 litrów na metr kwadratowy. Zgodnie z prognozą DWD w sobotę rano w południowo-zachodniej części Nadrenii-Palatynatu i w Saarze mogą wystąpić początkowo lokalne intensywne opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy.

Również w Bawarii może zagrzmieć i popadać. Ulewy mogą spowodować ponowne podniesienie się poziomu wody w rzekach.

W ubiegłym tygodniu niszczycielskie powodzie, które były następstwem intensywnych opadów deszczu i burze, spowodowały ogromne zniszczenia w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii. Zginęło co najmniej 175 osób. Niektóre obszary są nadal pozbawione elektryczności i wody pitnej.

Autor: anw / Źródło: PAP