Temperatura spadnie do 1 stopnia. Lokalnie możliwe przymrozki

Nadchodzą chłodne poranki
Nadchodzą chłodne poranki
TVN Meteo
TVN MeteoNadchodzą chłodne poranki

- Chłodne noce przed nami i chłodne poranki - informuje Dorota Gardias, prezenterka TVN Meteo. Według prognozy pogody w nocy z czwartku na piątek temperatura spadnie do 1 st. C. Warto wyjać cieplejsze rzeczy z szafy, bo lokalnie zaczną pojawiać się przymrozki.

Przez kilka najbliższych dni pogodę w kraju zdominuje wyż. Na niebie pojawią się nieliczne chmury. I właśnie dlatego w ciągu dnia słupki rtęci będą wędrować dość wysoko w górę, a wieczorem gwałtownie spadać.

- Chłodne noce przed nami i chłodne poranki - informuje Dorota Gardias, prezenterka TVN Meteo.

Zrobi się bardzo chłodno

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura wyniesie od 6 do 14 st. C. Z kolei w nocy z wtorku na środę słupki rtęci spadną do 4-13 st. C. Kolejne dwie noce będą jeszcze chłodniejsze.

Ze środy na czwartek termometry odnotują od 2 do 12 st. C. Następnej nocy miejscami słupki rtęci spadną aż do 1 st. C. Natomiast z piątku na sobotę temperatura wyniesie od 2 do 10 st. C.

Możliwe przymrozki

Wszystkie te wartości temperatur prognozowane są dla wysokości 2 metrów nad poziomem gruntu, dlatego niewykluczone, że niektórym mieszkańcom Polski przydadzą się rano skrobaczki do szyb.

- Na południu, na wschodzie, w kotlinach i w pobliżu dolin rzecznych mogą pojawić się przygruntowe przymrozki - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Wychodząc rano z domu warto pamiętać o cieplejszych kurtkach, bo o tej porze roku o chorobę nie trudno.

Autor: kt/rp / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości