Najnowsze

Sypnęło. Jedni lepią bałwany, inni jadą po niebezpiecznie śliskich drogach

Najnowsze

Śnieg utrudnia jazdę w woj. małopolskim
Kontakt 24 / ogi83Śnieg utrudnia jazdę w woj. małopolskim

Małopolskie, świętokrzyskie, a także pomorskie. Internauci z tych województw informują nas o opadach śniegu. Niektórzy cieszą się i lepią pierwszego bałwana, inni narzekają, bo ze śniegiem przyszło im się zmagać na drodze. Oto sobotnie relacje naszych Reporterów 24.

Reporterzy 24 przesyłają na Kontakt 24 zdjęcia, dokumentujące nadejście zimy. W wielu miejscach w Polsce spadło tyle śniegu, że można ulepić bałwana. Opady powodują także utrudnienia komunikacyjne, które mogą się utrzymywać w najbliższych godzinach. Zwłaszcza w trzech województwach.

Marznący deszcz. Ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe w związku z niebezpiecznymi opadami marznącego deszczu lub mżawki, które mogą wystąpić na wschodzie kraju. Szczególnie narażone na wystąpienie gołoledzi są województwa: podlaskie, lubelskie i podkarpackie.

Dla woj. lubelskiego ogłoszono alert drugiego stopnia, który przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności".

W województwach podlaskim i podkarpackim obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia, które oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne".

Ostrzeżenia w województwach podlaskim i lubelskim będą obowiązywać do godz. 22, a w woj. podkarpackim - do godz. 21.

Autor: ak,zupi/tk,map / Źródło: Kontakt24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt 24 / KamilOc

Pozostałe wiadomości