Najnowsze

Ściany zadrżały, z półek spadły artykuły. Moment trzęsienia zarejestrowały sklepowe kamery

Najnowsze


Czwartek przyniósł mieszkańcom Grecji silne trzęsienie ziemi. Pierwsze drżenia zarejestrowane zostały przez kamery w jednym ze sklepów odzieżowych w Larisie.

Do trzęsienia ziemi doszło około godziny 12 w środę. Epicentrum znajdowało się w pobliżu miejscowości takich jak Damasi, Mesochori i Domeniko. Chwilę później pojawiła się seria wstrząsów wtórnych.

Siła trzęsienia została oszacowana na około 6,0-6,03 w skali Richtera. Było odczuwalne w całym kraju, a także w Kosowie, Macedonii Północnej i Bułgarii.

Do najpoważniejszych zniszczeń doszło w miejscowości Mesochori. Zawaliło się tam kilka budynków. Gruzy jednego z domów uwięziły starszego mężczyznę, który nie zdążył uciec. Jego żonie udało się w porę opuścić dom i powiadomić odpowiednie służby. Akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem, a mężczyzna został uratowany.

Panika wśród Greków

Gdy zatrzęsła się ziemia, mieszkańcy Grecji wpadli w panikę. Wielu z nich wybiegło na ulice. Jak twierdzili, trzęsienie trwało "bardzo długo".

Moment trzęsienia zarejestrowały kamery w jednym ze sklepów odzieżowych w Larisie. Na nagraniu widać jak ekspedientka obserwuje, co dzieje się na zewnątrz. Następnie ucieka w przerażeniu. Ściany drżą, z półek spadają artykuły, a ubrania na wieszakach zaczynają się kołysać.

Autor: kw / Źródło: ENEX

Pozostałe wiadomości