Najnowsze

Przydadzą się parasole. Tydzień zacznie się deszczem

Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek 11.06
Prognoza pogody na poniedziałek 11.06

Sporo deszczu i lokalne burze - taka pogoda czeka dziś mieszkańców wschodniej i południowej części kraju. Parasole przydadzą się też na zachodzie, choć tam pokropi słabiej i tylko przelotnie. Jedynymi w pełni pogodnymi strefami będą dziś Wielkopolska i Dolny Śląsk.

Poniedziałek zapowiada się pogodnie tylko w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Na wschodzie kraju pogodę popsuje aktywny front atmosferyczny. Tam będzie się chmurzyć i padać, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie lokalnie mogą pojawić się burze. W zachodniej części Polski także ma padać, ale w tych rejonach deszcz będzie słabszy i przelotny.

Zachód kraju oprócz ładniejszej pogody czekają też wyższe temperatury. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - Wrocław odnotuje 23 st. C - oraz na Nizinie Szczecińskiej i w Wielkopolsce (22 st. C). 20 st. C pokażą termometry w centrum i na Podkarpaciu, a we wschodnich województwach i na Mazowszu po 18-19 st. C. W najchłodniejszej Małopolsce będzie 17 st. C.

W strefie opadów niekorzystny biomet

Największe natężenie opadów na południowym wschodzie sprawi, że poziom wilgotności względnej przekroczy 90 proc. Będzie malała w kierunku zachodnim aż do poziomu 50 proc.

W przeważającej części kraju odczujemy komfort termiczny, tylko mieszkańcy południowych i wschodnich krańców odczują chłód. Deszcz i chmury na wschodzie i południowym wschodzie sprawią, że warunki biometeo będą niekorzystne, w pozostałych rejonach pozostaną neutralne.

Prognoza pogody dla meteopatów 11.06
Prognoza pogody dla meteopatów 11.06

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości