Najnowsze

Prognoza pogody na poniedziałek: Dużo słońca

Najnowsze

Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noc

Po brzydkiej i szarej niedzieli nadchodzi zmiana pogody. Nasza część Europy znajdzie się pod wpływem wyżu , który przyniesie dużo słońca i błękitnego nieba. Mocno wzrośnie ciśnienie.

Początek dnia nie zapowiada się najlepiej na południowym zachodzie polski. Tam zachmurzenie oraz opady deszczu ze śniegiem mogą uprzykrzyć poranek mieszkańcom.

Pogoda będzie przyjemna

Prognoza pogody na kolejne godziny jest zdecydowanie bardziej optymistyczna. I w tym regionie rozpogodzi się dzięki czemu wszyscy Polacy będą mogli cieszyć się słońcem i ładną pogodą.

Za sprawą wyżu mocno wzrośnie ciśnienie - w ciągu doby nawet o 11 hPa.

Najcieplej na zachodzie

Na zachodzie będzie wiało z południa, co przełoży się na wyższe temperatury w tamtym regionie. Na Nizinie Szczecińskiej w najcieplejszym momencie dnia może być nawet 3 st. C. W centralnych temperatury będą oscylować wokół -2-0 st. C, a najchłodniej będzie na wschodzie kraju, gdzie powieje chłodem z północy: -4 st. C na Suwalszczyźni.

Prognoza pogody na poniedziałek
Prognoza pogody na poniedziałek

Biomet neutralny

W poniedziałek najwyższa wilgotność powietrza wystąpi na południu Polski i wyniesie 80 procent. W pozostałych regionach kraju będzie nieco bardziej sucho - wynika z prognozy pogody na poniedziałek. W centrum wilgotność powietrza wyniesie 70 procent, a na krańcach północno-wchodnich poniżej 60 procent.

Warunki biometeorologiczne w całym kraju będą neutralne.

Warunki biometeo na poniedziałek
Warunki biometeo na poniedziałek

Autor: adsz/mj//rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości