Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: zimowa aura się utrzyma. W kilku regionach przybędzie śniegu

Najnowsze

Prognoza pogody na wtorek i kolejne dni
Prognoza pogody na wtorek i kolejne dni

We wtorek nad prawie całym krajem zawisną chmury, z których okresami będzie padał deszcz, a nawet mokry śnieg. Będą jednak i takie miejsca, gdzie pojawi się słońce. Termometry wskażą od 4 st. C do 9 st. C.

Wtorek będzie pochmurny i tylko na południu kraju pojawią się przejaśnienia. Okresami będzie padać deszcz i mokry śnieg. Suma opadów wyniesie 5-10 l/mkw.

W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 4 st. C w pasie od Pomorza przez Kujawy, centrum kraju po Lubelszczyznę, przez 6 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu do 9 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków wschodnich, na północy okresami dość silnie, w porywach do 50 km/h.

Będzie nam zimno

Polska znajduje się na skraju niżu znad Morza Śródziemnego. Nad krajem rozciąga się umiarkowanie aktywny front okluzji na którym występują opady śniegu i deszczu. Kraj pozostaje w starej masie powietrza arktycznego, jednak nad południowe regiony zaczyna napływać cieplejsze powietrze polarne z południa.

Wilgotność względna wyniesie od 80 proc na południowym-zachodzie do ponad 90 proc. na wschodzie. Będzie nam zimno z powodu niskiej temperatury i silniejszego wiatru.

Warunki biometeorologiczne we wtorek
Warunki biometeorologiczne we wtorek

Prognoza pogody dla regionów

WARSZAWA

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 1011 hPa, wolno spada.

TRÓJMIASTO

Pochmurno. Okresami opady deszczu i mokrego śniegu. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr z kierunków wschodnich, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1025 hPa, wolno spada.

POZNAŃ

Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 5 st. C. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie około południa 1011hPa, wolno spada.

WROCŁAW

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temp. maks. 9 st. C. Wiatr północno-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 100 5hPa, wolno spada.

KRAKÓW

Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 993 hPa, wolno spada.

Autor: mar,mab/kka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości