Prognoza pogody na dziś: połowa Polski pogodna. Miejscami przedzimie

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

W piątek aura podzieli Polskę - dla niektórych regionów prognozuje się deszcz czy deszcz ze śniegiem, w innych miejscach zaświeci słońce. Miejscami temperatura nie przekroczy trzech stopni Celsjusza.

W ciągu dnia deszczowe chmury zagoszczą na niebie nad południowym wschodem oraz centrum - tu spadnie od 3 do 8 litrów na metr kwadratowy. Na Suwalszczyźnie i Podlasiu będzie padać deszcz ze śniegiem - do 1-2 l/mkw. Nad Pomorzem Zachodnim spadnie do 1-2 l/mkw. deszczu ze śniegiem. Poza tym niebo okaże się pogodne. Termometry wskażą maksymalnie od 3 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu, przez 4 st. C na północy i w Małopolsce do 7 st. C, na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

Warunki biometeorologiczne

Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie najwyższa na południowym zachodzie, gdzie przekroczy 80 procent. Najniższą zaś odnotuje się na Dolnym Śląsku i południu Wielkopolski - tam spadnie poniżej 60 proc. W całym kraju odczujemy chłód. Na wschodzie, południowym-wschodzie, Małopolsce i na Śląsku pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie. W pozostałych regionach biomet okaże się neutralny.

Warunki biometeorologiczne w piątek
Warunki biometeorologiczne w piątekTVN Meteo

Prognoza pogody dla wybranych miast

WARSZAWA

Popada przelotny deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 5 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 994 hPa.

POZNAŃ

Niebo pozostanie pogodne. Temperatura wyniesie maksymalnie 6 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu. Ciśnienie waha się. Na barometrach w południe zobaczymy 995 hPa.

GDAŃSK

Wciąż pogodnie. Temperatura wzrośnie do 4 st. C. Wiatr okaże się słaby i umiarkowany, z południowego zachodu. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1006 hPa.

WROCŁAW

Pogodnie. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 991 hPa.

KRAKÓW

Okresami wystąpią opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 4 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe barometry odnotują 980 hPa.

Autor: ao / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości