Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: nadciągną deszcze i burze. Niektórym zrobi się chłodno

Najnowsze

Prognoza pogody na sobotę
TVN MeteoPrognoza pogody na sobotę

Do Polski wkracza strefa frontu atmosferycznego, która przyniesie sporo deszczowych chmur. W sobotę popada i zagrzmi przede wszystkim na zachodzie i na północy kraju. Niewykluczone jednak, że deszcz pokrzyżuje plany mieszkańcom południowych regionów. Wysoka wilgotność powietrza i temperatury rzędu 20 stopni sprawią, że niektórym może zrobić się chłodno.

W sobotę termometry wskażą wartości na poziomie od 20-21 st. C w województwach na północy do około 22-24 st. C w pozostałych województwach. Najcieplej będzie na południu Polski - w Krakowie termometry wskażą 25 st. C i 26 st. C w Rzeszowie.

Nie wszędzie będzie jednak pogodnie. Tylko w części centralnych i południowo-wschodnich województw nie wystąpią opady deszczu czy burze. W pozostałych niebo będzie zachmurzone i synoptycy prognozują zarówno przelotne opady, jak i lokalne burze.

Alarm TVN Meteo na Twitterze. Śledź @alarm_pogodowy

Deszczowo będzie głównie na zachodzie Polski, w rejonie Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego, Poznania i Zielonej Góry. Pokropi również na północnym wschodzie, w okolicy Białegostoku i Olsztyna.

Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim wystąpią lokalne burze - zagrzmi m.in. w Bydgoszczy i w Trójmieście. Burze pojawią się również na Podlasiu, w okolicy Suwałk, oraz na południowym zachodzie, na Śląsku i w Małopolsce.

Warunki biometeo

W sobotę wilgotność powietrza będzie oscylowała na poziomie od około 60 proc. na południu i w większości województw centralnych do 70 proc. na północy Polski.

Mieszkańcy północnego zachodu kraju będą odczuwali chłód, podczas gdy pozostali - komfort termiczny. Ciepło będzie jedynie na południowym wschodzie kraju. Niestety - w całej Polsce warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo w sobotę
Warunki biometeo w sobotęTVN Meteo

Prognoza dla regionów

Prognoza dla Warszawy

Zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór duże. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 999 hPa, spada.

Prognoza dla Trójmiasta

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, z przelotnymi opadami i lokalnymi burzami (do 10 l/mkw. deszczu). Temp. maks. 20 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach silny do 80 km/h. Ciśnienie: 1010 hPa, bez większych zmian.

Prognoza dla Poznania

Zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego, z przelotnymi opadami deszczu. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 1001 hPa, bez większych zmian.

Prognoza dla Wrocławia

Zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Temp. maks. 23 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie: 997 hPa, bez większych zmian.

Prognoza pogody dla Krakowa

Zachmurzenie małe i umiarkowane, przejściowo duże, możliwy przelotny deszcz i burza. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzy silny. Ciśnienie: 987 hPa, spada.

Autor: mb,kt/map,aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości