Prognoza pogody na dziś: korzystny biomet poprawi nam humory

Prognoza pogody na piątek
Prognoza pogody na piątek
TVN Meteo
TVN MeteoPrognoza pogody na piątek

W piątek niemal wszędzie niebo się wypogodzi. Niewielki deszcz może pokrzyżować plany jedynie mieszkancom Wybrzeża. Po południu słupki rtęci przekroczą 20 stopni, dlatego wszyscy odczujemy komfort termiczny.

Dwudziesty drugi dzień sierpnia będzie w całej Polsce pogodny. Najwięcej błękitnego nieba zobaczą mieszkańcy województw wschodnich, gdzie chmur będzie stosunkowo niewiele. W pozostałych regionach zachmurzenie ma być umiarkowane.

Synoptyk TVN Meteo Artur Chrzanowski prognozuje, że padać nie będzie nigdzie za wyjątkiem Wybrzeża - choć i tam prawdopodobieństwo wystąpienia opadów jest bardzo niewielkie.

Piątek nie będzie należał do dni ani chłodnych, ani gorących. Możemy liczyć na komfort termiczny wynikający z wartości rzędu od 20-21 st. C wskazywanych przez termometry na północy do 22-24 st. C na południu kraju.

Warunki biometeo

W piątek utrzymają się zarówno komfort termiczny, jak i korzystne warunki biometeorologiczne. Wilgotność powietrza wyniesie od 60 proc. na południowym wschodzie do około 70 proc. na północnym zachodzie.

Warunki biometeo na piątek
Warunki biometeo na piątekTVN Meteo

Prognoza dla regionów

TRÓJMIASTO

Na ogół pogodnie. Temp. maks. 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1015 hPa, waha się.

KRAKÓW

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 987 hPa, spada.

POZNAŃ

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1004 hPa, spada.

WARSZAWA

Rano słonecznie, w ciągu dnia stopniowy wzrost zachmurzenia. Temp. maks. 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1004 hPa, waha się.

WROCŁAW

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 24 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. Ciśnienie: 1000 hPa, spada.

Autor: mb,kt/mk / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości