Prognoza pogody na dziś: czeka nas deszcz i śnieg

Prognoza pogody na piątek 08.03
Prognoza pogody na piątek 08.03
Prognoza pogody na piątek 08.03

Na pogodny dzień mogą liczyć tylko mieszkańcy północnej Polski, ale tam za to będzie najchłodniej. W pasie środkowych regionów prognoza pogody przewiduje opady śniegu. Na południu kraju będzie najcieplej, ale deszczowo.

W piątek pogodna aura utrzyma się tylko w pasie Pomorza, Wybrzeża, Warmii, Mazur i Suwalszczyzny. W pozostałych regionach rozciągnie się frontowa strefa chmur i opadów.

Biało w centrum

W centralnych regionach ma padać śnieg, a im bardziej na południe, tym mocniej w opadach będzie przeważał deszcz. Wschodni wiatr może okresami osiągać prędkość 50 km/h.

Od Podkarpacia po Dolny Śląsk termometry pokażą 7 st. C. Ziemia Lubuska odnotuje 4 st. C, Ziemia Łódzka, Lubelszczyzna i Nizina Szczecińska 3 st. C, a Mazowsze, Wielkopolska i Pomorze 2 st. C. Na Warmii i Mazurach będzie 1 st. C, na Podlasiu 0 st. C, a na Suwalszczyźnie przymrozek: -1 st. C.

Północ zimna, ale z lepszym biometem

Przy takim rozkładzie temperatur na komfort termiczny mogą liczyć tylko mieszkańcy południowej Polski. W centrum odczujemy chłód, a na północy zimno. Na południu najwyższa będzie też wilgotność powietrza - powyżej 90 proc. Na północy jej poziom spadnie poniżej 70 proc.

Ciśnienie będzie się wahać. W Warszawie w południe wyniesie 998 hPa. Tam gdzie nie dotrze front, czyli w północnych regionach, biomet będzie neutralny. W pozostałych regionach pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo w piątek 08.03
Warunki biometeo w piątek 08.03

Prognoza pogody dla regionów

Pogoda Trójmiasto

Pogodnie. Temp. maks. w dzień: 2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny (do 50km/h), wschodni. Ciśnienie po południu 1015 hPa i spada.

Pogoda Poznań

Pochmurno z opadami śniegu (ok. 6 cm). Temp. maks. w dzień: 2 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny (do 45km/h), wschodni. Ciśnienie po południu 998 hPa i spada.

Pogoda Warszawa

Pochmurno z opadami śniegu (ok. 6cm). Temp. maks. w dzień 2 st. Wiatr umiarkowany i dość silny (do 45km/h), wschodni. Ciśnienie po południu 998 hPa i spada.

Pogoda Wrocław

Pochmurno. Opady deszczu. Temp. maks. w dzień: 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 992 hPa i spada.

Pogoda Kraków

Pochmurno. Opady deszczu. Temp. maks. w dzień: 7 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie po południu 980 hPa i spada.

Autor: js/rs,tr / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości