Prognoza pogody na dziś: bardzo ciepło, ale przelotnie może padać

Prognoza pogody na środę (17.04)
Prognoza pogody na środę (17.04)
Prognoza pogody na środę (17.04)

W środę może lokalnie zagrzmieć i przelotnie padać w centrum i na wschodzie kraju. Nad Polską znajduje się deszczowy front, ale po jego przejściu będzie się szybko przejaśniać. Do tego możemy liczyć na wysokie temperatury: od 16 do 20 st. C.

O poranku padać może w pasie od Warmii i Mazur przez centrum kraju, część Wielkipolski, aż po Śląsk. Wszystko przez front atmosferyczny, który wkroczył do Polski w nocy od zachodu. Później przesunie się on na wschód kraju. W tych regionach będzie pochmurnie i deszczowo, ale przejaśni się po przejściu frontu. W zachodniej Polsce cały dzień ma być pogodny.

Środowe temperatury powinny przypaść nam do gustu. Na najcieplejszym Podkarpaciu termometry pokażą 20 st. C, a na Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej 19 st. C. Najniższe wartości odnotują Pomorze, Suwalszczyzna, Warmia i Mazury (16 st. C) oraz Nizina Szczecińska i Śląsk (17 st. C). Na pozostałych obszarach temperatury wyniosą 18 st. C.

Front pogorszy biomet

Takie wartości sprawią, że prawie w całym kraju odczujemy ciepło, tylko na północy przeważy nieco niższe odczucie komfortu termicznego. Od Suwalszczyzny i Mazur przez centrum po Ziemię Łódzką utrzyma się najwyższy poziom wilgotności względnej powietrza: 80 proc. Na południowym wschodzie wyniesie on 70 proc., a na północnym zachodzie obniży się do 60 proc.

Ze strefą największej wilgoci - a tym samym frontu atmosferycznego - pokryje się zasięg niekorzystnego biometu. Na pozostałych obszarach pogoda będzie neutralna dla samopoczucia.

Warunki biometeo w środę 17.04
Warunki biometeo w środę 17.04

Prognoza pogody dla regionów

Pogoda Trójmiasto

Dzień: Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu: 1021 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Poznań

Dzień: Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu: 1011 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Warszawa

Dzień: Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu 1010 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Wrocław

Dzień: Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 19 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu: 1008 hPa, bez większych zmian.

Pogoda Kraków

Dzień: Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie po południu: 996 hPa, bez większych zmian.

Autor: js/pk//rs/kdj / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości