Prognoza na pięć dni: miejscami zrobi się chłodno. Deszcze i burze nam nie odpuszczą

Prognoza pogody na nadchodzące dni
Prognoza pogody na nadchodzące dni
tvn24
tvn24Prognoza pogody na nadchodzące dni

Czeka nas kilka pochmurnych, a miejscami nawet dość chłodnych dni. Z prognozy pogody wynika, że tylko w poniedziałek aura w większej części kraju zrobi się pogodna. Prócz deszczu, będą mogły pojawiać się również burze.

W niedzielę pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Niemal w całym kraju mogą pojawiać się przelotne opady deszczu, na wschodzie również burze. Podczas burz spadnie do 25 l/mkw. i powieje z prędkością 80 km/h. W najcieplejszym momencie dnia słupki rtęci powędrują od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Podkarpaciu, jednak temperaturę odczuwalną obniży umiarkowany i dość silny wiatr.

Poniedziałek: pogodne niebo na dobry początek tygodnia

Na początku nadchodzącego tygodnia niebo wypogodzi się. Jedynie na północy może przelotnie popadać. Po południu temperatura wyniesie od 17 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Dolnym Śląsku. Niestety nie będzie zbyt ciepło, bo dość silny wiatr obniży temperaturę odczuwalną.

Wtorek: nadciągną deszczowe chmury

We wtorek na pogodne niebo mogą liczyć jedynie mieszkańcy Dolnego Śląska. W pozostałych regionach przelotnie popada. Według prognoz, najcieplej zrobi się na Dolnym Śląsku. Tam termometry odnotują 23 st. C. Z kolei najchłodniej może być mieszkańcom Suwalszczyzny, gdzie słupki rtęci sięgną zaledwie 19. kreski. Tego dnia wiatr nie powinien nam doskwierać.

Środa: lokalnie zagrzmi

Kolejnego dnia pogoda również dopisze jedynie na Dolnym Śląsku. W pozostałych regionach przelotnie popada, a na Suwalszczyźnie mogą dodatkowo pojawić się burze. Jak prognozuje synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński temperatura wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a w porywach burzowych dość silny, sięgnie 70 km/h.

Czwartek: aura bez zmian

W czwartek aura nie ulegnie zmianie. Pogodnie zrobi się na Dolnym Śląsku i tam też będzie najcieplej (do 24 st. C). W pozostałej części kraju może przelotnie popadać. Na Suwalszczyźnie będzie błyskać się i grzmieć. Tego dnia najniższej temperatury mogą spodziewać się mieszkańcy Suwalszczyzny, gdzie słupki rtęci sięgną zaledwie 19. kreski.

Autor: kt/aw / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości