Prognoza na pięć dni: deszcz i burze nie opuszczą nas do końca tygodnia

Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
Specjalna prognoza pogody "Meteo News"
TVN Meteo
TVN MeteoSpecjalna prognoza pogody "Meteo News"

Nadchodzące dni nie wszędzie będą należały do kategorii "pogodny". Synoptycy prognozują, że deszczowe i burzowe chmury mogą płynąć nad Polską do końca tygodnia. Przerwa od opadów oraz wyładowań atmosferycznych na terenie całego kraju nastąpi dopiero w piątek.

W środę termometry wskażą od 18 st. C w Małopolsce do 23 st. C na Lubelszczyźnie, a aura nie wszędzie dopisze - na Pomorzu pojawią się przelotne opady.

Deszczowo będzie również na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce. Tam jednak, jak prognozuje meteorolog TVN Meteo Artur Chrzanowski, spadnie od 10 do nawet 25 l/mkw.

Z kolei w Tatrach, Beskidach i Bieszczadach w ciągu dnia zagrzmi i spadnie około 10-20 l deszczu na metr kwadratowy. Wiatr w porywach osiągnie prędkość nawet 80 km/h.

Czwartek

- Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, Kujawach i w Wielkopolsce będzie pogodnie - prognozuje synoptyk TVN Meteo. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu rzędu około 10 l/mkw. Chrzanowski zwraca uwagę, że opady mają być szczególnie intensywne (do 20 l/mkw.) w województwach południowo-wschodnich.

Dzień nie będzie szczególnie ciepły - termometry wskażą od 16 st. C na Podkarpaciu do 21 st. C na Dolnym Śląsku.

Piątek

W piątek w całej Polsce utrzyma się pogodna aura, a termometry wskażą od 21 st. C na Podlasiu do 24 st. C na Podkarpaciu.

Sobota

W sobotę temperatury wyniosą od 21 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 26 st. C na Podkarpaciu. Niestety - nie wszędzie będzie pogodnie.

Na zachodzie i północy Polski przydadzą się parasole - synoptycy prognozują, że w tej części kraju wystąpią opady deszczu oraz burze, ściągając ulewy o natężeniu 10-30 l/mkw. i silny wiatr, w porywach wiejący z prędkością 80 km/h.

Niedziela

Burze wystąpią również w niedzielę, sprowadzając opady rzędu 10-30 l/mkw i silny wiatr, wiejący z prędkością 80 km/h. Zagrzmi na terenie województw wschodnich, ale opady, jak prognozuje Chrzanowski, możliwe są również na Pomorzu. W pozostałych regionach będzie pogodnie, a termometry wskażą od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 23 st. C na Podkarpaciu.

Autor: mb/rp / Źródło: TVN Meteo

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt Meteo/ Marcin2533

Pozostałe wiadomości