Najnowsze

Prawie pół tysiąca solarek na drogach. Karambol na autostradzie A4

Najnowsze

Na wielu drogach zalega błoto pośniegowe

Zima ponownie sprawdza przygotowanie drogowców. Od rana śnieg prószy w północnej i zachodniej Polsce. Na drogi wyjechało prawie pół tysiąca solarek i piaskarek. Nie zapobiegło to jednak problemom - na A4 doszło do karambolu, a w Katowicach na śliskiej drodze zginął taksówkarz.

Do karambolu na autostradzie doszło ok. 9.30, na jezdni w kierunku Krakowa. Samochody kolejno wpadały na siebie, nie mogąc zahamować na śliskiej drodze. Nie było poszkodowanych. Autostrada została w tym kierunku zablokowana.

Poślizg i śmierć

W Katowicach zginął 49-letni taksówkarz, którego samochód wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni i uderzył w drzewo.

"Według relacji świadków, kierowca peugeota jechał z nadmierną prędkością. W trudnych warunkach atmosferycznych wyprzedzał inne samochody. W rejonie rozwidlenia trasy DK-86, jadąc skrajnym lewym pasem, wykonał nagle manewr skrętu w prawo" - relacjonował Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji. Taksówkarz stracił wtedy panowanie nad samochodem i uderzył w drzewo. Zmarł podczas udzielania pomocy medycznej przez załogę karetki pogotowia.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Dba o to 429 pojazdów zimowego utrzymania.

Trudne warunki w zachodniej i północnej Polsce

Najtrudniejsza sytuacja panuje w województwach północnych i zachodnich. Błoto pośniegowe i lokalna śliskość wystepują głównie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Solarki i piaskarki pracują także w woj. lubuskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim, mazowieckim i lubelskim.

Dobre warunki do jazdy zdaniem GDDKiA panują jedynie na drogach w woj. świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Możliwe zawieje

Według prognoz, w ciągu dnia będzie pochmurno z niewielkimi rozpogodzeniami na północnym-wschodzie Polski.

Przelotne opady śniegu, miejscami do 5 cm, utrzymają się na północy, zachodzie i południu Polski. Silniejszy wiatr na Pomorzu może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Temperatura maksymalna w czwartek wyniesie od -14 st. C na Suwalszczyźnie, do -8 st. C w centrum i -6 st. C w Szczecinie.

Drogowcy apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach.

Autor: ls/ŁUD / Źródło: GDDKiA

Pozostałe wiadomości