Najnowsze

Powódź w Toskanii - osiem osób zginęło

Najnowsze

Powódź w Livorno
twitter.com/AnnalisaShionPowódź w Livorno

Mieszkańców Livorno w nocy zaskoczyła powódź. Z powodu intensywnych opadów deszczu potoki w mieście wylały.

Jak podała włoska gazeta Corriere della Sera sześć osób zginęło, a dwie są zaginione w Livorno w Toskanii po tym, jak w mieście wystąpiły w niedzielę w nocy ulewne opady deszczu.

Wśród ofiar jest 4-osobowa rodzina, która mieszkała w suterenie. Ciało piątej ofiary znaleziono w innej części miasta. Jedna osoba zginęła też w wypadku samochodowym podczas burzy. Trwają poszukiwania trojga zaginionych.

We wtorek ekipy ratunkowe w zniszczonym przez żywioł mieście znalazły też ciało 67-letniego mężczyzny. W tym samym rejonie dzień wcześniej zlokalizowano zwłoki 34-letniej kobiety. Ludzie ci zostali porwani przez rwącą lawinę wody i błota, gdy z brzegów wystąpiła miejscowa rzeka Rio Maggiore.

Burza sparaliżowała w niedzielę także Rzym. Nie działają dwie linie metra, na niektórych trasach wstrzymano ruch kolejowy. Wiele rzymskich ulic jest zalanych i nieprzejezdnych.

Potoki wylały

Władze Livorno podały, że pomiędzy godziną 2 a 4 w nocy czasu lokalnego w mieście spadło ponad 250 litrów na metr kwadratowych deszczu. Opady spowodowały, wylanie potoków w mieście.

- Sytuacja awaryjna jeszcze się nie skończyła - podano na stronie władz miasta.

- Sytuacja jest dramatyczna - powiedział burmistrz Livorno.

Autor: AP, sj / Źródło: reuters, pap

Pozostałe wiadomości