Najnowsze

Pogoda znów namiesza Francuzom w Doniecku? Prawdopodobieństwo burzy: 70 procent

Najnowsze


Wieczorem na Donbas Arenie ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw Europy rozegrają drużyny Francji i Hiszpanii. Poprzednie spotkanie na tym stadionie, również z udziałem Francuzów, prawie na godzinę przerwała spektakularna burza. Trójkolorowi mogą chyba mówić o pechu, bo na dziś nad Donieckiem również może padać i zagrzmieć. Jak informuje synoptyk TVN Meteo, prawdopodobieństwo wystąpienia burzy wynosi 70 proc.

Dziś o godz. 20.45 w Doniecku rozpocznie się prawdziwy piłkarski klasyk: Hiszpania zmierzy się z Francją. Chociaż większość dnia będzie pogodna, to osoby, które zdecydują się obejrzeć mecz na Donbas Arenie, powinny zaopatrzyć się w ubrania przeciwdeszczowe.

Upał, może popadać i zagrzmieć

- Wieczorem rejon Doniecka znajdzie się pod wpływem frontu atmosferycznego, więc wzrośnie zachmurzenie i możliwe są przelotne opady deszczu oraz burza - zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Te prognozy lepiej wziąć pod uwagę, bo podczas ostatniego spotkania na Donbas Arenie - spotkały się wtedy zespoły Francji i Ukrainy - burza i ulewny deszcz przerwały grę prawie na godzinę.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burzy w czasie dzisiejszego meczu wynosi ok. 70 proc. Piłkarzom i kibicom może dać się we znaki gorące, duszne powietrze. W ciągu dnia temperatura sięgnie nawet 31 st. C. W momencie rozpoczęcia meczu termometry w Doniecku pokażą ok. 25 st. C, ale będzie się stopniowo ochładzać - do 20 st. C w okolicach północy.

W Kijowie pogodnie

W niedzielę w Kijowie spotkają się dwa ostatnie zespoły walczące o półfinał - reprezentacje Włoch i Anglii. Piłkarzom przyjdzie rywalizować w bardzo korzystnych warunkach pogodowych. Niebo nad stolicą Ukrainy będzie pogodne. W ciągu dnia termometry wskażą 25 st. C, a wieczorem, w momencie rozpoczęcia meczu 20 st. C. Do północy temperatura spadnie jeszcze o dwa stopnie.

Autor: adsz/rs/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości