Pogoda na jutro - niedziela 04.08. Deszcz w wielu miejscach

Źródło:
tvnmeteo.pl
Prognoza pogody na noc
Prognoza pogody na noctvnmeteo.pl
wideo 2/5
Pogoda na jutro

Pogoda na jutro. Niedziela 04.08 zapowiada się pochmurno i deszczowo na dużym obszarze kraju. Pojawią się również burze. Termometry pokażą od 22 do 27 stopni Celsjusza.

W nocy niemal w całym kraju będzie pogodnie. Słaby deszcz pojawi się na krańcach południowo-wschodnich kraju oraz nad ranem na zachodzie, do 1-2 litrów na metr kwadratowy. Nad ranem lokalnie mogą wystąpić silne zamglenia oraz mgły ograniczające widzialność do 500-1500 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 15-16 st. C na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i zmienny.

Pogoda na niedzielę 04.08

W niedzielę na wschodzie Polski będzie dość pogodnie. W pozostałej części kraju przemieszczająca się z zachodu w kierunku centrum strefa dużego i całkowitego zachmurzenia przyniesie przelotne opady deszczu do 5-10 l/mkw. Lokalnie wystąpią również burze, podczas których spadnie do 20-30 l/mkw., a wiatr w porywach osiągnie prędkość 60-80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-22 stopni Celsjusza na zachodzie do 26-27 st. C na wschodzie kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunku zachodniego.

Prognoza pogody na niedzielę
Prognoza pogody na niedzielętvnmeteo.pl

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza w niedzielę na północno-zachodnich krańcach kraju sięgnie od 60 procent na wschodzie do ponad 90 proc. na północnym zachodzie. Mieszkańcy całego kraju odczują komfort termiczny. Warunki biometeorologiczne na zachodzie Polski będą niekorzystne, a w pasie centralnym okażą się neutralne. Na wschodzie kraju pogoda będzie pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie.

Warunki biometeo w niedzielę
Warunki biometeo w niedzielętvnmeteo.pl

Pogoda na noc - Warszawa

Noc w Warszawie będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 13-14 stopni Celsjusza. Powieje słaby i zmienny wiatr. Ciśnienie spada, barometry o północy pokażą 998 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Warszawa

W ciągu dnia w Warszawie na niebie pojawi się sporo chmur, z których jednak nie będzie padać. Termometry pokażą maksymalnie 26-27 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe osiągnie 996 hPa. 

Pogoda na noc - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Noc w Trójmieście będzie pogodna. Temperatura minimalna wyniesie 13-15 st. C. Powieje słaby wiatr, z kierunku zachodniego. Ciśnienie będzie spadać. Barometry o północy wskażą 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Niedziela w Gdańsku, Gdyni i Sopocie przyniesie duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. Niewykluczone jest wystąpienie burzy. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22-24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 1009 hPa.  

Pogoda na noc - Poznań

Nocą w Poznaniu będzie pogodnie, bez opadów deszczu. Termometry pokażą minimalnie 14-15 st. C. Powieje słaby, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 1010 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

W niedzielę w Poznaniu pojawi się duże zachmurzenie i wystąpią przelotne opady deszczu, a także burze. Temperatura maksymalna wyniesie 23-24 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe barometry pokażą 1010 hPa.  

Pogoda na noc - Wrocław

Noc we Wrocławiu będzie pogodna i sucha. Na termometrach zobaczymy 14-15 st. C. Powieje słaby i zmienny wiatr. Ciśnienie spada, o północy wyniesie 997 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

We Wrocławiu w niedzielę pojawi się duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu oraz burzami. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 22-23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni skręcający na zachodni. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 996 hPa.  

Pogoda na noc - Kraków

Noc w Krakowie przyniesie pogodną aurę. Termometry pokażą 10-11 st. C. Powieje słaby wiatr, z kierunku zachodniego. Ciśnienie spada, o północy osiągnie 986 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Niedziela w Krakowie również zapowiada się dość pogodnie. Pod koniec dnia mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy 24-25 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Ciśnienie będzie się wahać, w południe wyniesie 984 hPa.  

Warunki drogowe w niedzielę
Warunki drogowe w niedzielę

Autorka/Autor:fw,ps

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Piorun uderzył w sobotę na plaży w miejscowości Alba Adriatica we włoskim regionie Abruzja. Trzy kobiety odniosły obrażenia, w tym dwie ciężkie. Jedna z nich była reanimowana ma miejscu.

Piorun raził trzy kobiety na plaży

Piorun raził trzy kobiety na plaży

Źródło:
PAP, ANSA, La Repubblica

Pogoda w niedzielę i na początku tygodnia w większości kraju Polski nie będzie rozpieszczać. Pojawią się opady deszczu i burze, a termometry w niektórych miejscach wskażą nie więcej niż 20 stopni Celsjusza.

Ochłodzenie na przełomie tygodnia. Jak długo potrwa

Ochłodzenie na przełomie tygodnia. Jak długo potrwa

Źródło:
tvnmete.opl

Burze będą pojawiać się w ciągu najbliższych dni w naszym kraju. W niedzielę zagrożone gwałtownymi zjawiskami będą prawie wszystkie województwa - wynika z prognozy zagrożeń IMGW.

W tych regionach może być niebezpiecznie

W tych regionach może być niebezpiecznie

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

Intensywne opady deszczu nawiedziły Dolny Śląsk. W związku z gwałtowną aurą strażacy przeprowadzili około 250 interwencji. Doszło do zalania kilku ulic we Wrocławiu, występowały tam też problemy komunikacyjne. Materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zalany basen, ulice jak rwące potoki. Kilkaset interwencji strażaków po ulewach

Zalany basen, ulice jak rwące potoki. Kilkaset interwencji strażaków po ulewach

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt 24, PAP, tvnmeteo.pl

W Queensland w Australii trwają poszukiwania mężczyzny, którego miał zaatakować krokodyl. Mężczyzna łowił ryby w jednej z rzek.

40-latek nie wypłynął z rzeki. Możliwy atak krokodyla

40-latek nie wypłynął z rzeki. Możliwy atak krokodyla

Źródło:
ABC News

Fala upałów od kilku tygodni utrzymuje się w Chinach. Starsi mieszkańcy miasta Hangzhou, położonego w prowincji Zhejiang, ukryli się przed spiekotą w schronie przeciwlotniczym. Tam, jak mówią, można odetchnąć od wysokiej temperatury. W mieście obowiązują ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia przed upałem.

W schronie przeciwlotniczym szukają wytchnienia od upałów

W schronie przeciwlotniczym szukają wytchnienia od upałów

Źródło:
Reuters

Burzowy front, który przyniósł ze sobą intensywne opady deszczu, nawiedził środkowe Chile. W mieście Curanilahue doszło do zalania domów i ulic, powalone zostały też drzewa. Na skutek żywiołu życie straciły trzy osoby.

Powalone drzewa, zalane domy. "Takich zniszczeń nie widzieliśmy od 10 lat"

Powalone drzewa, zalane domy. "Takich zniszczeń nie widzieliśmy od 10 lat"

Źródło:
Reuters

Potężne osuwisko zeszło w górskim regionie Cariboo w Kolumbii Brytyjskiej. Kanadyjskie Ministerstwo Gospodarki Wodnej poinformowało o istniejącym zagrożeniu powodziowym. Z tego powodu władze wydały nakaz ewakuacji.

Ogromne ilości ziemi, drzew i skał runęły na rzekę. Ryzyko powodzi

Ogromne ilości ziemi, drzew i skał runęły na rzekę. Ryzyko powodzi

Źródło:
Reuters

Dwa delfiny zostały zauważone w rejonie Zatoki Gdańskiej w ostatnich dniach. Zdarzenie to zostało zarejestrowane na nagraniu. Widać na nim zwierzęta pływające tuż obok statku. Eksperci z Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego potwierdzili, że były to delfiny zwyczajne, które w Bałtyku naturalnie nie występują.

Delfiny pojawiły się w Morzu Bałtyckim. Nagranie

Delfiny pojawiły się w Morzu Bałtyckim. Nagranie

Źródło:
tvnmeteo.pl, TVN24

Dzięki zdjęciom wykonanym przez Kosmiczny Teleskop Hubble’a naukowcy odkryli czarną dziurę o średniej masie. Znajduje się ona wewnątrz Omega Centauri, największej gromady kulistej na niebie - poinformowała Europejska Agencja Kosmiczna (ESA).

Wewnątrz największej gromady kulistej odkryto czarną dziurę

Wewnątrz największej gromady kulistej odkryto czarną dziurę

Źródło:
PAP, ESA

Ogień szaleje w okolicach Mostaru w Bośni i Hercegowinie. Strażacy starają się utrzymać płomienie z dala od zabudowań, a przeszkadza im w tym porywisty, suchy wiatr. Miejscami w akcję gaśniczą włączają się mieszkańcy.

Nadludzkimi wysiłkami utrzymują ogień z dala od domów. "Każda dłoń pomaga"

Nadludzkimi wysiłkami utrzymują ogień z dala od domów. "Każda dłoń pomaga"

Źródło:
PAP, hercegovina.info, mondo.ba

W ostatnich dniach w Indiach u podnóża Himalajów doszło do powodzi - tysiące osób zostało uwięzionych w nieprzychylnym górskim terenie. Monsunowe deszcze nawiedzają ten kraj od kilku tygodni, zginęło na ich skutek wiele osób. Naukowcy twierdzą, że za niszczycielskie ulewy odpowiadają rzeki atmosferyczne, zwane też "latającymi".

"Latające rzeki" przyniosły śmierć setkom ludzi

"Latające rzeki" przyniosły śmierć setkom ludzi

Źródło:
PAP, Reuters, BBC

Trwa opanowywanie pożarów, które w tym tygodniu wybuchły na chorwackim wybrzeżu. Płomienie trawiły lasy i łąki w pobliżu popularnych kurortów, zagrażając także budynkom. Nawet słabnący ogień bywa jednak bardzo niebezpieczny, a w niektórych miejscach pogoda może sprawić strażakom przykrą niespodziankę.

Strażacy walczą z ogniem w Dalmacji. "Modlimy się o dwie rzeczy"

Strażacy walczą z ogniem w Dalmacji. "Modlimy się o dwie rzeczy"

Źródło:
HVZ, index.hr

Ma otwarte usta i wygląda, jakby krzyczała. Zgodnie z nową teorią archeologów, kobieta zmumifikowana około 3,5 tysiąca lat temu w Egipcie zmarła w bólu. Badacze przedstawili też inne ustalenia dotyczące odnalezionej prawie sto lat temu mumii.

"Krzycząca mumia" od lat fascynowała naukowców. Mają teorię dotyczącą śmierci kobiety

"Krzycząca mumia" od lat fascynowała naukowców. Mają teorię dotyczącą śmierci kobiety

Źródło:
Guardian, Reuters

W tym roku w lipcu w stolicy Chile - Santiago i otaczającym miasto regionie nie odnotowano żadnych opadów deszczu. - Nie mieliśmy tak suchego lipca od 1950 roku - powiedziała Alicia Moya, meteorolożka.

W lipcu nie spadła tu ani jedna kropla deszczu

W lipcu nie spadła tu ani jedna kropla deszczu

Źródło:
Reuters

Sławosz Uznański poinformował w mediach społecznościowych, że w poniedziałek rozpocznie szkolenie, które ma go przygotować do misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. - Jestem bardzo podekscytowany, czekałem na ten moment od jakiegoś czasu - powiedział na antenie TVN24 polski astronauta. Już w weekend przeprowadza się do amerykańskiego Houston.

"W ten weekend przeprowadzam się do Houston". Coraz bliżej lotu Polaka w kosmos

"W ten weekend przeprowadzam się do Houston". Coraz bliżej lotu Polaka w kosmos

Źródło:
tvnmeteo.pl, gov.pl, TVN24

Fala silnych opadów monsunowych nawiedziła drugie największe miasto w Pakistanie. W ciągu kliku godzin na Lahaur spadło najwięcej deszczu od ponad 40 lat. Ulice błyskawicznie zostały zalane wodą. Nie żyją co najmniej trzy osoby.

360 litrów w trzy godziny. Największe opady od dekad

360 litrów w trzy godziny. Największe opady od dekad

Źródło:
Reuters, abc news, dawn.com, PAP

Za nami najcieplejsze dni w historii pomiarów temperatury na Ziemi. Czy w sierpniu też będzie gorąco jak w piekle czy ciepło jak w raju? Jaka pogoda czeka nas w drugiej połowie wakacji? Wyliczenia europejskich i amerykańskich modeli meteorologicznych sprawdziła nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Najnowsza prognoza na sierpień. Europejskie i amerykańskie modele są zgodne

Najnowsza prognoza na sierpień. Europejskie i amerykańskie modele są zgodne

Źródło:
tvnmeteo.pl

Blisko 30 tysięcy strażaków walczy z 93 dużymi pożarami w Stanach Zjednoczonych - poinformowała amerykańska agencja National Interagency Fire Center. Walkę z ogniem utrudniają silny wiatr i wysoka temperatura powietrza. Na skutek żywiołu zginęły dwie osoby - jedna w Kolorado, druga w Kalifornii.

Dziesiątki tysięcy strażaków walczą z pożarami. Są ofiary śmiertelne

Dziesiątki tysięcy strażaków walczą z pożarami. Są ofiary śmiertelne

Źródło:
Reuters, opb.org

Silne burze z ulewami przeszły w nocy ze środy na czwartek przez południową Belgię. Szczególnie mocno została dotknięta prowincja Hainaut w Regionie Walońskim, gdzie doszło do podtopień i gwałtownych powodzi.

"Mamy w domu 40 centymetrów wody, u sąsiadów jest jeszcze gorzej"

"Mamy w domu 40 centymetrów wody, u sąsiadów jest jeszcze gorzej"

Źródło:
ENEX, rtbf.be, notele.be, tvnmeteo.pl

Tatrzański Park Narodowy (TPN) zaapelował do turystów, by nie podpisywali się na skałach. Jak podkreślono, ścieranie farby to trudny i skomplikowany proces, a często nie da się jej usunąć. Za akty wandalizmu w parku grożą kary.

"Z przykrością zauważamy kolejne przypadki". Apel do turystów

"Z przykrością zauważamy kolejne przypadki". Apel do turystów

Źródło:
PAP, TPN

W Słowenii kolejny rok z rzędu przybyło bocianich par. Badacze na terenie całego kraju naliczyli ich łącznie 311. To o 11 par więcej niż w ubiegłym roku. Rekordowa jest też liczba piskląt, które tego lata opuściły gniazda.

Rekordowa liczba bocianów i ich piskląt     

Rekordowa liczba bocianów i ich piskląt     

Źródło:
PAP

Naukowcy pracują nad metodą przechowywania próbek genetycznych, która pozwoli na wysyłanie materiału biologicznego na Księżyc. Chcą tam stworzyć bank danych wielu gatunków, by chronić ziemską bioróżnorodność. Na pierwszy ogień wzięli niewielką rybkę z Hawajów.

Próbki genetyczne rybki z Hawajów polecą na Księżyc. To na początek

Próbki genetyczne rybki z Hawajów polecą na Księżyc. To na początek

Źródło:
PAP

Samotna walabia - zwierzę z wyglądu przypominające kangura - przez ponad dobę była widziana na ulicach miejscowości niedaleko Lizbony. Przestraszeni mieszkańcy zgłaszali ten incydent, ale służby początkowo nie wierzyły w ich relacje. Ostatecznie zwierzę zostało schwytane.

Walabia przez kilkadziesiąt godzin biegała po ulicach. Mieszkańcy przestraszeni

Walabia przez kilkadziesiąt godzin biegała po ulicach. Mieszkańcy przestraszeni

Źródło:
PAP, Expresso

Tulipanowce mają odmienną strukturę drewna od pozostałych badanych gatunków iglastych i liściastych - wynika z nowych badań, w których brał udział doktor Jan Łyczakowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nowo odkryta struktura ma być potencjalnie lepsza w magazynowaniu dwutlenku węgla.

Odkryto nowy typ drewna. W badaniach brał udział Polak

Odkryto nowy typ drewna. W badaniach brał udział Polak

Źródło:
UJ, tvnmeteo.pl

Miniony miesiąc był najgorętszym lipcem w historii pomiarów Chin - donoszą państwowe media. Średnia temperatura wyniosła 23,21 stopnia Celsjusza. Sierpień również rozpoczął się w tym kraju upalnie.

W Chinach takiego lipca nie było od ponad 60 lat

W Chinach takiego lipca nie było od ponad 60 lat

Źródło:
Reuters, PAP, chinadaily.com