Najnowsze

Pogoda na dziś: wtorek burzowy, lokalnie niewykluczone trąby powietrzne

Najnowsze

Prognoza pogody na noc 26/27.07tvnmeteo.pl
wideo 2/4

Pogoda na dziś zapowiada się burzowo w większości regionów. Na terenie części kraju mogą powstać trąby powietrzne. Będzie ciepło, wilgotno i parno. Warunki biometeorologiczne okażą się niekorzystne.

Pogoda na dziś: zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Wystąpią przelotne opady deszczu o sumie do 15 litrów wody na metr kwadratowy, a także burze z gradem i opadami do 40 l/mkw. Niebezpiecznie będzie szczególnie we wschodniej części Polski, gdzie możliwe są również trąby powietrzne. Termometry pokażą maksymalnie od 25 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Warmii i Kaszubach, przez 26 st. C w centrum kraju, do 29 st. C na Podkarpaciu. Z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego powieje słaby i umiarkowany wiatr. W trakcie wyładowań atmosferycznych będzie silny, w porywach rozpędzając się do 80-100 kilometrów na godzinę.

Warunki biometeo we wtorek 27.07

Wilgotność powietrza znajdzie się na poziomie 70-90 procent. We wszystkich regionach będzie przeważać termiczne odczucie ciepła. Mieszkańcy wschodniej części Polski odczują pogodę także jako wilgotną i parną. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

Warunki biometeo we wtorek 27.07tvnmeteo.pl

Pogoda na jutro - Warszawa

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura maksymalna wyniesie 26 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 999 hektopaskali.

Pogoda na jutro - Trójmiasto

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 25 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 1012 hPa.

Pogoda na jutro - Poznań

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura wzrośnie maksymalnie do 27 st. C. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 1001 hPa.

Pogoda na jutro - Wrocław

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje zachodni, umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 998 hPa.

Pogoda na jutro - Kraków

Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura maksymalna wyniesie 27 st. C. Wiatr będzie południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w burzy silny. Ciśnienie waha się, w południe osiągnie 986 hPa.

Autor: ps / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock