Najnowsze

Pogoda na dziś: deszczowo, do 8 stopni

Najnowsze

Pogoda na wtorek 29.12
Pogoda na wtorek 29.12tvnmeteo.pl
wideo 2/18

Dzień zapowiada się pochmurno i deszczowo. Miejscami wystąpią opady deszczu ze śniegiem, a w górach samego śniegu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 stopni, jednak temperatura odczuwalna będzie niższa, ze względu na silniejsze porywy wiatru.

Wtorek przyniesie pochmurną aurę z przejaśnieniami. W większości kraju będzie przelotnie padać, do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Z upływem dnia opady będą zanikać na Ziemi Lubuskiej i Śląsku. Na północy pojawi się deszcz ze śniegiem, a wysoko w Karpatach 5-15 centymetrów śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 4 stopni Celsjusza na Pomorzu i Kujawach, przez 5 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Podkarpaciu. Z południowego zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach będzie rozpędzał się do 60-80 kilometrów na godzinę, a wysoko w górach do ponad 100 km/h.

Warunki biometeorologiczne

Największa wilgotność powietrza pojawi się na północy kraju. Odczujemy chłód, wilgoć i wiatr. Biomet będzie niekorzystny.

Warunki biometeorologiczne we wtorek 29.12
Warunki biometeorologiczne we wtorek 29.12tvnmeteo.pl

Pogoda Warszawa

Pochmurno z przejaśnieniami, przed południem przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Wiatr z południowego zachodu powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach może osiągać do 50-60 km/h. W południe barometry pokażą 980 hPa.

Pogoda Trójmiasto

Pochmurno, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie 4 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, w porywach do 50-70 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 986 hPa.

Pogoda Poznań

Pochmurno z przejaśnieniami, przed południem przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 5 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach może rozpędzać się do 50-60 km/h. W południe ciśnienie osiągnie 977 hPa.

Pogoda Wrocław

Pochmurno z przejaśnieniami, rano przelotne opady deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 6 st. C. Powieje z południowego zachodu, a wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach będzie rozpędzał się do 50-60 km/h. W południe ciśnienie sięgnie 977 hPa.

Pogoda Kraków

Pochmurno z przejaśnieniami, przed południem przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna sięgnie 7 st. C. Powieje południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr, który w porywach rozpędzi się do 50-60 km/h. W południe na barometrach zobaczymy 970 hPa.

Autor: kw / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości