Pogoda na 16 dni: wkrótce będą aż 24 stopnie

[object Object]
Pogoda na 16 dni: wkrótce będą aż 24 stopnietvnmeteo.pl
wideo 2/24

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień przekroczy 20 stopni. Sprawdź długoterminową prognozę pogody prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogodą w Polsce rządzi niż, który nie dość, że popsuł nam majówkową pogodę (deszcz) to jeszcze zaprosił do naszego kraju chłodne powietrze z północy. Na początku tygodnia, czyli w ostatnim dniu długiego weekendu ten niż przesunie się na wschód kontynentu, ale mimo to nadal będziemy odczuwać jego wpływ - przede wszystkim w postaci wilgotnego i chłodnego powietrza, płynącego z północy do naszego kraju (patrz mapa).

Sytuacja baryczna w Europietvnmeteo.pl

Przed nami zimny poniedziałek, bo temperatura nigdzie w Polsce nie przekroczy 11 stopni Celsjusza. W następnych dniach zrobi się trochę cieplej i czasami możemy liczyć na 16-17 stopni. Naprawdę duże ocieplenie odczujemy jednak za tydzień, bo wtedy temperatura wzrośnie aż do 24 stopni. Później, od 12 maja, na kilka dni ochłodzi się i przeważnie będzie od 11-12 stopni na północy do 16-17 stopni na południu, a po 15 maja znowu przyjdą cieplejsze dni z temperaturą do około 20 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości