Najnowsze

Pogoda na 16 dni: szczyt upałów dopiero nadejdzie

Najnowsze

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni
Pogoda na 16 dnitvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni

Do Polski wlewa i będzie się wlewał żar. Sprawdź, co jeszcze przewiduje w swojej autorskiej prognozie pogody na 16 dni prezenter tvnmeteo.pl Tomasz Wasilewski.

Strumień gorąca z Afryki bez przeszkód zmierza w naszą stronę, bo nad naszą częścią Europy utworzyła się cyrkulacja, która umożliwia przemieszczanie się mas powietrza z południa na północ. Mamy więc na wschodzie kontynentu wyż rozciągnięty od Finlandii aż po Bałkany, a na zachodzie Europy są niże. Przy takim układzie sił najgorętsze powietrze z Afryki płynie nad Morzem Śródziemnym do centrum kontynentu, a nawet jeszcze dalej do Skandynawii. Z kolei zimne masy powietrza zsuwają się w tym czasie z północy do krajów Europy Zachodniej.

Pogoda na 16 dnitvnmeteo.pl

Przed nami niezwykle gorące dni, a szczyt upałów nastąpi w drugiej połowie tygodnia przy temperaturze do 36 stopni. Następnie, w czasie weekendu, temperatura zacznie się obniżać i w niedzielę nie powinna przekraczać 28 stopni. W kolejnych dniach będzie gorąco, ale z małymi wyjątkami nie powinno być więcej niż 30 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości