Najnowsze

Pogoda na 16 dni: wielki strumień ciepła zmierza nad Polskę. Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

Najnowsze

Autor:
Tomasz
Wasilewski
Źródło:
tvnmeteo.pl
Pogoda na 16 dni: wielki strumień ciepła zmierza nad Polskę
Pogoda na 16 dni: wielki strumień ciepła zmierza nad Polskętvnmeteo.pl
wideo 2/4
tvnmeteo.plPogoda na 16 dni: wielki strumień ciepła zmierza nad Polskę

Przed nami październikowe "lato" i aż 24 stopnie na termometrach. Sprawdź autorską długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

Do Polski z południa zmierza fala ciepłego powietrza, które pozostanie w naszej części Europy do połowy tygodnia. Napływ ciepłej masy powietrza zawdzięczamy dwóm niżom - jeden z nich będzie w poniedziałek nad Morzem Norweskim, a drugi nad Balearami. Po wschodniej stronie tych niżów, a więc w naszej części kontynentu, przemieszcza się z południa strumień ciepła przez centrum Europy aż po Skandynawię (patrz mapa).

Wielki strumień ciepła nad Polskątvnmeteo.pl

Październikowe "lato"

Na początku tygodnia temperatura wzrośnie aż do 24 stopni Celsjusza w zachodniej i południowej Polsce, a wschód będzie nieco chłodniejszy i tam będzie 17-18 stopni. Najcieplejsza aura utrzyma się do środy, a później, od czwartku, czeka nas powolne ochłodzenie, chociaż nadal będzie ciepło jak na październik, bo do 15-16 stopni. Większe ochłodzenie przyjdzie prawdopodobnie w połowie miesiąca i wtedy na wschodzie kraju będzie czasami mniej niż 10 stopni, a na zachodzie 12-13 stopni.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor:Tomasz Wasilewski

Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock/tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości