Najnowsze

Pogoda na 16 dni: ekstremalnie gorący początek lata

Najnowsze

[object Object]
Pogoda na 16 dni: ekstremalnie gorący początek latatvnmeteo.pl
wideo 2/20

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni. Sprawdź najnowszą długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Fala upałów, która tuż przed weekendem dotarła do nas, objęła większą część kontynentu. Gorące powietrze płynie teraz do Europy nie tylko z południa, od strony Afryki, ale również ze wschodu. Inna sytuacja, czyli dużo chłodniejsza, północna cyrkulacja powietrza utworzyła się nad Atlantykiem i częściowo dotyczy też Europy Zachodniej - z tego powodu na początku tygodnia w Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet w Portugalii i Hiszpanii będzie chłodniej niż np. w centrum kontynentu (patrz mapa).

Sytuacja pogodowa w Europietvnmeteo.pl

Przed nami upalny początek tygodnia i te najgorętsze dni będą trwać do czwartku - w tym czasie codziennie temperatura będzie przekraczać 30 stopni Celsjusza. Później, chociaż nadal będzie gorąco, to jednak na termometrach zobaczymy nieco mniej, bo maksymalnie 27-28 stopni. I taka bardzo ciepła, ale jednocześnie nie upalna aura będzie utrzymywać się do końca czerwca oraz w pierwszych dniach lipca.

Następna 16-dniowa prognoza temperatury w najbliższą niedzielę.

Autor: Tomasz Wasilewski / Źródło: tvnmeteo.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock, tvnmeteo.pl

Pozostałe wiadomości